Domov Šport Vyvrcholenie európskeho pohárového futbalu

Vyvrcholenie európskeho pohárového futbalu

0
0

S májom prichádzajú aj odpovede na najzásadnejšie otázky sezóny futbalových fanúšikov. Už čoskoro sa dozvieme, ktoré tímy zdvihnú nad hlavu trofeje troch najprestížnejších klubových súťaží na starom kontinente.

V dôležitosti tretia a taktiež najmladšia európska pohárová súťaž spozná svojho víťaza 25. mája. Vo finále prvého ročníka Európskej konferenčnej ligy UEFA si v albánskej Tirane o premiérový zápis na novučkú trofej zahrajú taliansky AS Rím a holandský Feyenoord Rotterdam.

Portugalský kouč Rimanov Jose Mourinho sa môže postarať o unikátny zápis a uspieť vo štvrtej európskej klubovej súťaži. V zbierke má totiž tituly z Ligy majstrov, Európskej ligy a aj jej predchodcu Pohár UEFA.

Európska súťaž číslo dva spozná svojho víťaza v sezóne 2021/2022 už o týždeň skôr. 18. mája sa v španielskom meste Sevilla stretnú škótsky Glasgow Rangers s Eintrachtom Frankfurt. Druhý menovaný na ceste do finále Európskej ligy UEFA vyradil aj španielskeho giganta FC Barcelona.

Vyvrcholenie európskeho klubového futbalu príde na rad 28. mája na parížskom Parku princov. Finále Ligy majstrov obstarajú FC Liverpool, ktorý súťaž ovládol v roku 2019 a historicky najúspešnejší tím najprestížnejšej futbalovej súťaže na svete madridský Real…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Potraviny, ktoré sú pre psa jedom

Vďaka pravidelným štúdiám vieme, ktoré potraviny by sme mali jesť, a ktoré nám naopak škod…