Domov Šport Wimbledon 2019: Zo Slovákov ide ďalej len Rybáriková

Wimbledon 2019: Zo Slovákov ide ďalej len Rybáriková

0
0

V pondelok sa na tenisových dvorcoch Wimbledonu začal tretí grandslamový turnaj roka. Keďže z kvalifikačných bojov nepostúpil do hlavnej súťaže žiadny slovenský tenista, v pavúku sa nachádzala len pätica slovenských zástupcov. Do druhého kola sa z nich prebojovala jedine Magdaléna Rybáriková.

Jozef Kovalík narazil v prvom kole na holandského tenistu Robina Haaseho. Od Slováka sa očakávalo viac, no napokon uhral len 5 gemov a ani nie po hodine a pol sa s wimbledonským turnajom rozlúčil.

Druhý náš mužský zástupca Martin Kližan sa na dvorci zdržal o niečo dlhšie. S Francúzom Jeremym Hardym vyhral hneď prvý set a všetko tak mal dobre rozohraté, avšak v druhom úplne vybuchol, keď dostal nepopulárneho kanára.

Ten posadil francúzskeho tenistu na koňa a získal aj ďalšie dva sety pre seba. Kližan tak po štyroch setoch balil kufre. V ženskom pavúku malo Slovensko tri tenistky, pričom najväčšie nádeje sme vkladali do Viktórie Kužmovej, najvyššie postavenej Slovenky v rebríčku WTA.

47. hráčka sveta mohla zápas ukončiť v tajbrejku druhého setu, no viac šťastia mala jej súperka Hercogová. Koncovku tretieho setu Viktória absolútne nezvládla, keď stratila posledné tri svoje podania.

Aj Anna Karolína Schmiedlová začala svoj zápas proti Puigovej dobre, keď ovládla prvý set v pomere 7:5. Hoci tuho bojovala aj v ďalších dvoch, po dva a pol  hodine sa z postupu do druhého kola tešila Portoričanka.

Slovenskú vlajku v prvom kole tak pozdvihla len Magdaléna Rybáriková, ktorá sa ako jediná postavila proti nasadenej hráčke. Desiatke turnaja Bieloruske Sabalenkovej Magda veľa nedovolila a za necelú hodinu a štvrť ju vyprevadila z kurtu a postúpila do 2. kola.

Tam na ňu bude čakať obrovské prekvapenie úvodného kola. Len 15-ročná Američnka Gauffová v ňom vyradila bývalú svetovú jednotku Venus Williamsovú.

Favoriti pohoreli

Wimbledonská tráva v prvých dňoch príliš nepriala favoritom. Hneď v prvom kole sa s turnajom rozlúčili napríklad siedmy nasadený Grék Tsitsipas, ktorého vyradil Talian Fabbiano, šiesteho nasadeného Alexandra Zvereva zas zaskočil Čech Jiří Veselý, na rakete Querreyho skončil piaty nasadený Dominic Thiem.

Dvojka ženskej časti pavúka Osaková prekvapivo nestačila na Kazašku Putintsevovú, bývalú svetovú jednotku Muguruzovú vyradila neznáma brazílska kvalifikantka Maiaová a ďalej nejdú ani spomínané Sabalenková a Venus Williamsová.

max, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Deň slovenského víťazstva a maďarskej krivdy

V týchto dňoch uplynie presne 100 rokov od chvíle, kedy bola v Trianonskom zámočku vo fran…