Domov Cestovanie Zábavné parky, ktoré sú zárukou zážitkov nielen pre deti

Zábavné parky, ktoré sú zárukou zážitkov nielen pre deti

0
0

Horské dráhy, kolotoče a atrakcie od výmyslu sveta. To poteší najmä detské srdiečka. Zábavné parky, ktoré sa nachádzajú po svete však ponúkajú zážitky aj pre dospelých. Kde za takouto zábavou ale treba vyraziť?

Europa Park – Rust, Nemecko

Jeden z najväčších a tiež najkrajších zábavných parkov sa nachádza neďaleko nemeckého mesta Rust. Názov parku je tematický, keďže sú atrakcie rozdelené do jednotlivých častí podľa krajiny, ktorú majú pripomínať.

Nielen atrakcie, ale aj občerstvenie je umiestnené podľa krajiny pôvodu. Na jednom mieste môžete teda zažiť rozdielne kultúry a ochutnať rozličné jedlá európskych krajín.

Najnavštevovanejšou atrakciou zábavného parku je najväčšia a najdlhšia horská dráha, akú v Európe nájdete. Silver Star, ako sa táto atrakcia volá, vyvezie návštevníkov do výšky 72 metrov a pri 130-kilometrovej rýchlosti nasleduje strmý pád dole.

Medzi obľúbené atrakcie patrí tiež veľká strieborná guľa Eurosat, ktorá vo vnútri ponúka adrenalínový zážitok v podobe divokej jazdy po vesmíre. Za návštevu stojí tiež vodná rýchlodráha Poseidon, či dom hrôzy, ktorý nesmie chýbať v žiadnom zábavnom parku.

Universal Studios Singapore – Singapur

Na ostrove Sentosa v Singapure nájdete zábavný park Universal Studios, ktorého výstavba sa začala v apríli 2008. Po necelých dvoch rokoch od začiatku výstavby mohol park 18. marca 2010 otvoriť svoje brány a privítať prvých návštevníkov.

Dnes v ňom nájdete 24 atrakcií, pričom pozostáva zo siedmych tematických častí obklopujúcich lagúnu. Zóny sú rozdelené na základe filmov, ktoré reprezentujú.

Vďaka tomu môžete nahliadnuť do sveta Mimoňov, Transformerov, Shreka či navštíviť Madagaskar a zvieratá, ktoré sa tu náhodou ocitli.

Hlavný vstup do parku je inšpirovaný hollywoodskym chodníkom slávy a atrakciami v štýle filmov a rozprávok z hollywoodskej produkcie.

Tivoli Gardens – Kodaň, Dánsko

Jeden z najstarších parkov vo svete je dánsky park Tivoli Gardens, ktorý bol otvorený už v auguste roku 1843.

Bol založený dánskym vojenským dôstojníkom Georgom Carstensenom, pričom v jeho počiatkoch ho tvorili kvetinové záhrady, jednoduchá horská dráha, kolotoč, divadlo a reštaurácia.

Dnes však vyzerá celkom inak. Neustále sa rozrastá a nájdete tu celkovo štyri horské dráhy a nespočetné množstvo ďalších atrakcií. Pozornosť púta najmä kolotoč, ktorý nesie meno Star Flyer.

Ide o jeden z najväčších reťazových kolotočov na svete, ktorý návštevníkov vyvezie do výšky 80 metrov. Odtiaľ sa naskytne výhľad na celý park a okolie hlavného mesta Dánska.

Santa´s Village – Jefferson, New Hampshire

Santovu dedinu by zrejme väčšina ľudí hľadala za polárnym kruhom. Náhľad do nej ale ponúka zábavný park Santa´s Village, ktorý sa nachádza v americkom New Hampshire.

Väčšina z 23 atrakcií, ktoré tu nájdete sú inšpirované vianočnou tematikou. Medzi najobľúbenejšie atrakcie patrí Elfova univerzita, Santov dom či vianočné ruské koleso.

Hoci park poteší najmä najmenších a rozlohou sa neradí medzi tie najväčšie, vďaka vianočnej tematike, ktorej je venovaný patrí medzi najzaujímavejšie nielen v Amerike, ale na celom svete.

Alton Towers – Alton, Spojené Kráľovstvo

Aj na Britských ostrovoch sa nachádza park, ktorý ponúka zážitkové atrakcie pre malých aj veľkých. Alton Towers nachádzajúci sa v blízkosti dediny Alton bol pôvodne súkromný areál, ktorý bol verejnosti sprístupnený v roku 1860.

Na konci 20. storočia sa zmenil na zábavný park, ktorý získal popularitu. To najmä vďaka rozličným atrakciám, medzi ktorými vyniká lietajúca horská dráha Galactica.

Jej celková dĺžka je 840 metrov, pričom dosahuje rýchlosť 75 km/h. Medzi ďalšie obľúbené atrakcie patrí aj prvá obrátená horská dráha v Európe s názvom Nemesis či prvá vodná dráha na svete.

Park je však vzhľadom na klimatické podmienky, v ktorých sa nachádza, otvorený len od polovice marca do novembra. Poslednou udalosťou v roku, ktorá sa tu koná, je špeciálna halloweenska párty plná ohňostrojov, strašidiel a tematických predstavení.

Tri dni plné strachu, ale aj zábavy tradične uzatvárajú sezónu a na štyri mesiace sa brány parku zatvoria.

Ocean Park – Hong Kong

Ďalší zábavný park na ázijskom kontinente, ktorý jednoznačne stojí za návštevu, je Ocean Park v Hong Kongu. Prví návštevníci park navštívili v roku 1977, no v roku 2005 prišli veľké problémy a očakávalo sa, že park bude zatvorený.

Konkurencia v podobe hongkonského Disneylandu bola taká silná, že Ocean Park na jeho úkor stratil popularitu. Našli sa však našťastie prostriedky, vďaka ktorým bol park rozšírený o 80 atrakcií, čím sa počet návštevníkov zvýšil.

Dnes je z neho jeden z najnavštevovanejších zábavných parkov na svete. Atrakcie v ňom sú rozdelené do ôsmich tematických celkov ako ázijské zvieratá, Aqua City, morský svet, polárne dobrodružstvo, hora Thrill, dažďový prales a iné.

Efteling – Kaatsheuvel, Holandsko

V holandskej provincii Severné Brabantsko sa nachádza najznámejší zábavný park a jedna z najnavštevovanejších atrakcií spomedzi krajín Beneluxu.

Ide o park Efteling, ktorý je akýmsi rozprávkovým svetom pre malých aj veľkých. Vznikol pred 50 rokmi a nájdete tu množstvo horských dráh, vodných dráh, živé vystúpenia, dom hrôzy a iné zábavné atrakcie od výmyslu sveta.

Medzi tie najobľúbenejšie patrí Rozprávkový les, Detská železnica, Strašidelný zámok či horská dráha Python. Je otvorený celoročne, pričom ho ročne navštívi viac ako 5 miliónov milovníkov dobrodružstva a zábavy.

Universal Orlando Resort – Orlando, Florida

V roku 1990 bol v americkom Orlande v štáte Florida otvorený jeden z najpopulárnejších zábavných parkov na celom svete. Universal Studios Park sa stal rajom pre všetkých filmových nadšencov.

Jeho spoluzakladateľom je svetoznámy režisér Steven Spielberg. Orlandský park sa v roku 1999 rozšíril o rôzne ďalšie tematické ostrovy.

Vďaka spojeniu so zábavným parkom Universal´s Islands of Adventure vznikol Universal Orlando Resort, ktorý pokrýva plochu s rozlohou 541 akrov.

Okrem dvoch pôvodných parkov, ktoré spoločne vytvorili Universal Orlando Resort, park tiež tvorí vodný park, komplex zábavných nočných barov a tiež komplex hotelov.

V auguste 2019 bolo verejnosti oznámené ďalšie rozšírenie parku o komplex Epic Universe, ktorý má byť venovaný vesmíru.

Aquaventure Waterpark – Dubaj, SAE

Dubaj je ideálnym miestom pre zážitky, ktoré nikde inde na svete nezažijete. Príkladom toho je aj vodný park Aquaventure Waterpark, ktorý sa síce zaraďuje skôr medzi vodné parky, no atrakcie, ktoré ponúka nenájdete aj v zábavných parkoch.

Okrem delfinária, podmorskej zoo, množstva toboganov a vodných šmykľaviek tu nájdete tiež najdlhšiu lanovú dráhu na Blízkom Východe.

Disneyland Paris – Marne-La-Vallée, Francúzsko

Francúzsky Disneyland, nachádzajúci sa 32 kilometrov od hlavného mesta, je najnavštevovanejším zábavným parkom v Európe. Práve tento rozprávkový sen je zárukou nezabudnuteľných zážitkov nielen pre deti, ale aj dospelých.

Otvorený bol v roku 1992, pričom ročne privíta milióny turistov z celého sveta. Nachádza sa tu päť čarovných krajín, z ktorých každá ponúka jedinečné atrakcie.

Kým pôvodný Disneyland Park je venovaný klasickým rozprávkam Walta Disneyho, Walt Disney Studios Park otvorený v roku 2002 je venovaný aj novým filmom a postavičkám z produkcie spoločnosti Pixar.

puma, foto: depositphotos, internet

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Cestovanie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Sprítomnená minulosť

V karanténe doma ostáva veľa času na premýšľanie, uvažovanie. Starí Egypťania poznali len …