Domov Šport Žilina opäť zaváhala, Dunajská Streda a Slovan víťazne

Žilina opäť zaváhala, Dunajská Streda a Slovan víťazne

0
0

Po 15. kole sa opäť zvýšil náskok na čele tabuľky, keďže Žilina opäť zaváhala a prehrala už druhý zápas v rade. Jej zaváhanie využila Dunajská Streda, ktorá sa vďaka víťazstvu nad Trenčínom dostala na druhú priečku.

Minulotýždňovú prehru v Trenčíne mohla Žilina cez víkend odčiniť na domácom trávniku proti Ružomberku. Žilina však počas celého zápasu ťahala za kratší koniec a Bernát v nadstavenom čase len korigoval na 1:2.

Šošoni druhou prehrou v rade klesli na 3. priečku. A to najmä kvôli tomu, že Dunajskostredčania nezaváhali a v domácom prostredí porazili Trenčín 3:1.

Zaváhanie Žiliny využili aj Slovanisti, ktorí najtesnejším víťazstvom v Zlatých Moravciach opäť navýšili svoj náskok na čele tabuľky. Dve výhry v rade pomohli Nitre, ktorá vďaka nim odskočila poslednému Pohroniu už na rozdiel šiestich bodov.

Cez víkend si poradila so Sereďou. Naopak nováčik z Pohronia zbiera naďalej samé prehry. Tentoraz nestačil na Trnavu a to napriek tomu, že ešte v polčase vyhrával 2:0.

Zo zápasi Sereď vs. Nitra

Yilmaz však v nadstavenom čase rozhodol o tom, že všetky body ostanú v Trnave a Pohronie vyjde opäť bodovo naprázdno. Najvýraznejší výsledok dosiahli v 15. kole hráči Senice, ktorí sa v druhom polčase nemaznali s Michalovcami a zostrelili ich štyrmi gólmi.