Domov Šport Zlato a striebro vodákov v Čunove

Zlato a striebro vodákov v Čunove

0
0

Minulý víkend sa v športovom areáli Divoká Voda v Čunove stretla svetová vodnoslalomárska elita. V rámci 2. kola pretekov Svetového pohára sa predstavili aj viacerí Slováci. Najmä muži sa v silnej konkurencii nestratili a pred domácim publikom vybojovali dva cenné kovy.

Svetový pohár sa na Slovensko vrátil po šiestich rokoch a tomu zodpovedal aj odhodlaný a zodpovedný prístup slovenských reprezentantov.

Hoci sme boli zvyknutí, že naši vodáci chrlili jeden cenný kov za druhým, z posledných štyroch vrcholných podujatí nepriniesli ani jediný (1. kolo SP 2019 v Londýne, majstrovstvá Európy v Pau 2019, majstrovstvá sveta v Riu de Janeiro 2018 ani vo finále SP v španielskom Seu d´Urgell 2018).

Na domácom svetovom pohári sa viac darilo slovenským mužom. Žiadna zo žien sa, ani v kajaku ani v kanoe, nedostala do finále.

Málek s historickým víťazstvom

Ako prvý sa na stupne víťazov dostal Matej Beňuš, ktorého v súťaži kanoistov (C1) zdolal o tri desatinky len Nemec Franz Anton. Do prvej desiatky sa dostali aj Alexander Slafkovský (5.) a nestarnúci Michal Martikán (6.).

Najväčší úspech prišiel v nedeľňajšej súťaži kajakárov (K1). Andrej Málek vo finálovom kole nenašiel premožiteľa a stal sa prvým Slovákom, ktorý vyhral preteky SP v tejto kategórii.

V tej istej kategórii sa dobre predviedol aj Martin Halčin, ktorý obsadil 5. priečku. „S účinkovaním v Čunove som spokojný v prípade výkonov chalanov.

Po Londýne sme mali s chlapcami tvrdšie rozhovory a verím, že aj to prispelo k tomu, že chlapci sa vzopli a Andrej hneď na to vyhral Svetový pohár, je to úžasné.

Verím, že chlapci sú naštartovaní a toto neboli posledné vynikajúce výsledky, ktoré sme od nich videli. Je tam aj temnejšia stránka, väčšie očakávania sme mali od kanoistiek.

Dievčatá sa musia nad sebou zamyslieť a začať pracovať,“ zhodnotil účinkovanie našich reprezentantov v Čunove riaditeľ sekcie divokých vôd slovenskej kanoistiky Lukáš Giertl.