Domov Šport Žofčák má na konte 400-vku

Žofčák má na konte 400-vku

0
0

Kapitán futbalistov MFK Zemplín Michalovce Igor Žofčák sa stal piatym hráčom so 400 zápasmi v najvyššej slovenskej súťaži. Na oslavu míľniku si prial víťazstvo, to však neprišlo, keďže jeho tím na domácom ihrisku podľahol Spartaku Trnava 1:2.

Zápas 7. kola Fortuna ligy medzi Michalovcami a Trnavou mal špeciálnu príchuť pre domáceho kapitána. 400-tý zápas v najvyššej slovenskej súťaži však nemá pre Igora Žofčáka prívlastok víťazný.

„Šance sme mali aj na dva zápasy, no keď chceme vyhrávať, musíme dávať góly,“ poznamenal. Michalovce prehrávali po prvom polčase 0:1 a nič na tom nezmenili ani dve „tutovky“ Nigérijčana Kanuho z jeho záveru. Domáci síce vyrovnali v 2. dejstve, ale napokon prehrali gólom z pokutového kopu v nadstavenom čase.

„Žiaľ, aj také zápasy bývajú,“ povzdychol si Žofčák. V klube sa na míľnik svojho kapitána dlhšie pripravovali, samozrejmosťou bol symbolický dres, ktorý Žofčák dostal krátko pred zápasom.

S nikým sa nepretekám

Piatu desiatku ligových štartov načal ako piaty hráč fortunaligovej histórie. Pred ním sa to podarilo iba rekordérovi Viktorovi Pečovskému (422), Martinovi Poljovkovi, Miroslavovi Barčíkovi a Tomášovi Ďubekovi…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Majsterku sveta dobodal manžel

Vo veku 25 rokov zomrela kenská atlétka Agnes Jebetová Tiropová. Podľa informácií Kenskej …