Domov Šport Bystričania sa vrátili na čelo, Trenčín opäť prehral

Bystričania sa vrátili na čelo, Trenčín opäť prehral

0
0

Hokejisti Banskej Bystrice sa po dvoch prehrách v Tipsport lige opäť vrátili na víťaznú vlnu. V 37. kole zdolali Nitru 6:3 a vrátili sa na prvé miesto. Hetrikom sa blysol Cason Hohmann. Trenčín po prehre s Detvou prehral aj s L. Mikulášom a v tabuľke klesol na tretie miesto.

„Bolo to o tímovom výkone, nie iba o mne. Vynechal som 5 zápasov pre zranenie, ale už som sa cítil dnes na ľade dobre. Mal som veľkú chuť na góly.

Je to už dlhý čas, čo som vsietil naposledy hetrik, takže som rád, že sa mi to podarilo v takomto dôležitom zápase,“ povedal autor hetriku Cason Hohmann.

S plným bodovým ziskom bol spokojný aj tréner Bystričanov V. Országh. „Bol to pre nás veľmi dôležitý zápas. Nitra potvrdila dobrú fazónu z predchádzajúcich zápasov, veľmi dobre korčuľovala, hlavne v prvej tretine, kde sme mali veľké problémy, no podržal nás brankár.

V druhej tretine sme sa zlepšili, dali sme v nej rýchle góly, čo nám pomohlo. Dostali sme sa do vedenia 6:1, no prišli chyby a zbytočne sme súpera takmer dostali do zápasu.“