Domov Šport Fialková s najlepším výsledkom sezóny

Fialková s najlepším výsledkom sezóny

0
0

Slovenská biatlonistka Paulína Fialková, ktorej sezónu výrazne poznačil koronavírus, sa pomaly dostáva do formy. Potvrdila to na majstrovstvách sveta v biatlone v slovinskej Poklju, keď v šprinte na 7,5 km urobila najlepší výsledok doterajšieho priebehu sezóny.

Paulína Fialková urobila v sobotu na strelnici jedinú chybu a s mankom 1:10,7 minúty obsadila pekné 13. miesto. Víťazkou sa stala Nórka Tiril Eckhoffová, ktorá predviedla čistú streľbu a po piatich rokoch sa opäť teší z titulu svetovej šampiónky.

Druhá skončila s odstupom dvanásť sekúnd Anais Chevalierová­‑Bouchetová z Francúzska a bronz získala prekvapujúco Hanna Solová z Bieloruska.

Náročné podmienky

Fialková v šprinte potvrdila dobrú formu zo stredajšieho mixu, keď ho ako posledná z kvarteta vytiahla z 22. na 18. miesto. V sobotu síce na ležke minula jeden terč a priebežne sa zaradila až do piatej desiatky, no v ďalšom kole predviedla lepší výkon a stojku zvládla bez chyby.

V závere to ešte vyšperkovala a dosiahla 13. miesto, čo je jej najlepšie umiestnenie v sezóne. Tú výrazne poznačilo ochorenie COVID-19, ktorým sa spolu so sestrou Ivonou nakazili ešte pred štartom ročníka. Do Svetového pohára sa síce vrátili v Hochfilzene, no zdravotné problémy po prekonaní ochorenia pretrvávali a Paulína Fialková musela prerušiť sezónu…