Domov Slovensko Kde končia peniaze nášho kraja?

Kde končia peniaze nášho kraja?

0
0

Aby veci fungovali… asi však iba pre rodinu Lunterovcov a navyše doslova pod ich oknami. „Takúto frajerinu si dovolí len málokto.“

Na sociálnej sieti sa objavilo video, ktoré odhaľuje protežovanie a rodinkárstvo Lunterovcov priamo na úrade Banskobystrického kraja. Jeden z kandidátov na župana, Adrian Polóny bol jedným z občanov upozornený na exkluzívne parkovisko pred firmou rodiny Lunterovcov, ktoré vzniklo vrámci rekonštrukcie hlavnej cesty na Sládkovičovej ulici. 

Na videu je jasne vidieť, že toto parkovisko je široko-ďaleko jediné a priamo pred firmou Lunterovcov, navyše s pomocou peňazí Banskobystrického kraja.

Na sociálnom profile kandidáta Polónyho si toto video o tom, v koho prospech sa rekonštruujú cesty a budujú cyklotrasy priamo v srdci stredného Slovenska, môžete pozrieť.

To je frajerina

Polóny vo videu cituje príspevok občana, ktorý napísal: „Na Lunterovi sa mi najviac páči, ako si dal v rámci rekonštrukcie komunikácie v Kráľovej zhotoviť parkovacie miesta priamo pred firmou, na hlavnej ceste. Tomu sa povie frajerina. To si nedovolí hocikto.”

Na videu je vidieť cyklopás, ktorý župa nevybudovala za pomoci eurofondov, ale z bežných peňazí župy, resp. z úveru, ako už viackrát kritizoval Polóny neefektívne míňanie peňazí z rozpočtu kraja. 

Jediné parkovisko

Celý rekonštruovaný úsek na Sládkovičovej ulici v Banskej Bystrici meria asi dva kilometre, ale súkromné parkovisko je len jediné a aj to je rovno pred firmou rodiny Lunterovcov.

Prednedávnom zachytil Polóny na videu z obce Čerín očividné babráctvo a trestuhodné lajdáctvo župy, kedy bola situácia opačná.

V Čeríne naopak chýbalo iba pár metrov asfaltu navyše, ktorý by vyriešil obci chodník a aj situáciu s otáčaním sa vozidiel.

Zmena pre všetkých

„Potrebujeme zmenu, ktorá nebude slúžiť iba jednej rodine, ale skutočnú zmenu, ktorá bude na osoh každému obyvateľovi nášho kraja,” uzavrel vo videu kandidát na župana Adrian Polóny.

Imrich Kovačič, foto: archív AP  Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…