Domov Slovensko Polóny: Výsledky týchto volieb znamenajú iba odklad nevyhnutného

Polóny: Výsledky týchto volieb znamenajú iba odklad nevyhnutného

0
0

Aj občania Banskobystrického kraja v sobotu 29. októbra pristúpili k volebným urnám s cieľom zvoliť si svojho nového župana. Roztrieštenosť na strane kritikov súčasného vedenia Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) výrazne uľahčila cestu Ondrejovi Lunterovi na stoličku predsedu BBSK. Jeho zvolenie však považuje jeho najväčší vyzývateľ Adrian Polóny len za odklad toho, čo nutne musí prísť.

Banskobystrický samosprávny kraj bol jediným zo všetkých ôsmich krajov na Slovensku, kde opätovne nekandidoval súčasný župan. Kontinuitu nadvlády Lunterovcov však mal zaistiť syn doterajšieho župana Jána Luntera Ondrej.

Matematicky nemožné

Práve on, Ondrej Lunter však riadil kraj po celých uplynulých päť rokov ako podpredseda kraja. Nespokojnosť s jeho prácou sa však odrazila vo vysokom počte protikandidátov, ktorí sa o toto miesto uchádzali prioritne preto, aby kraj nebol v jeho rukách ďalšie volebné obdobie.

A práve to bol kameň úrazu, prečo boli napokon voľby župana v Banskobystrickom kraji takpovediac jednoznačnou záležitosťou. Práve na to upozorňoval najväčší Lunterov vyzývateľ.

Adrian Polóny pred voľbami niekoľkokrát vyzval spolukandidátov na spojenie síl, na čo reflektoval jedine Marek Modranský, ktorý sa svojej kandidatúry vzdal práve v prospech Polónyho.

Ako sa v samotných voľbách ukázalo, Polóny bol skutočne najsilnejším protikandidátom Luntera (so ziskom vyše 30 tisíc hlasov), no s výrazným ziskom svojich spolukandidátov, keď si hneď traja ďalší rozdelili takmer 60 tisíc hlasov, matematicky skrátka nebolo možné Luntera poraziť.

Skutočná zmena raz príde

Samotný Polóny však zbrane neskladá. „Osobne som presvedčený, že výsledky týchto volieb znamenajú iba odklad nevyhnutného, pretože náš kraj naozaj potrebuje zmenu k lepšiemu,“ uviedol na sociálnej sieti po voľbách Polóny s tým, že na skutočnú zmenu si kraj ešte musí počkať.

No prísť musí, keďže svoju neschopnosť už Lunterovci dokázali. „Dnes je Banskobystrický kraj na chvoste Slovenska. Mám obavu, že po štyroch rokoch budeme na tom ešte horšie.

Ľudia v banskobystrickej župe chcú lepšie cesty, viac pracovných miest aj dobre spravovaný kraj. A som presvedčený, že súčasný volebný víťaz to nedokáže zabezpečiť rovnako, ako to nedokázal ani v uplynulých piatich rokoch,“ uviedol druhý najúspešnejší kandidát vo voľbách.

Ten sa chystá kraju a jeho obyvateľom pomáhať aj napriek tomu, že sa županom nestal. „Pre nás to znamená iba jedno. Musíme ďalej pracovať na tom, aby sme náš kraj zmenili v tom, čo môžeme.

Ja budem ďalej pracovať na rozvoji dopravy. Ale vaše hlasy sú pre mňa záväzkom, aby som urobil maximum pre naplnenie svojho volebného programu,“ doplnil.

Budeme o ňom ešte počuť

Novú politickú skúsenosť však ani zďaleka nevníma fatálne a jeho vyjadrenia jasne naznačujú, že nebola poslednou. „Počas tri a pol mesiaca trvajúcej volebnej kampane som nadobudol politické skúsenosti, ktoré chcem v krátkom čase využiť pre dobro kraja.

Volebný deň aj celú volebnú kampaň som vnímal veľmi pozitívne, a to najmä preto, že som mal možnosť stretnúť sa s množstvom dobrých ľudí. V prvom rade chcem všetkým veľmi pekne poďakovať.

Moja vďaka patrí všetkým ľuďom, poslancom aj primátorom, predsedom strán, ktoré ma počas kampane podporovali. A jedno špeciálne ocenenie si zaslúži aj moja rodina, bez ktorej by som to nezvládol.

Budem aj naďalej aktívny, sľubujem, že o mne budete pravidelne počuť,“ uviedol v závere svojho statusu Adrian Polóny.

ms, ano, Imrich Kováč, foto: archív AP  Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…