Domov Týždenník Koment 43/2022: Sobotné voľby prinesú aj zaujímavé súboje

Koment 43/2022: Sobotné voľby prinesú aj zaujímavé súboje

0
0

A je to tu. Voliči už túto sobotu prídu k volebným urnám v rámci prvých spojených volieb. Voliť si budú poslancov mestských a obecných zastupiteľstiev, primátorov, starostov a poslancov krajských zastupiteľstiev a krajských predsedov.

Jeden z najzaujímavejších súbojov bude prebiehať v Banskobystrickom kraji, kde sa o post župana pobijú predovšetkým Adrian Polóny a Ondrej Lunter. Prvý menovaný začal v posledných týždňoch dýchať na krk aktuálnemu podpredsedovi kraja a črtá sa zaujímavý duel.

Aby ste vedeli čo a ako, pripravili sme pre vás prehľad, ktorý vám pomôže zorientovať sa v základných informáciách spojených volieb.

Dobrou správou minulého týždňa bolo zaiste schválenie novely rozpočtu, čo umožňuje využitie 1,5 miliardy eur na pomoc občanom i firmám s ich zvýšenými životnými nákladmi.

Dobré správy prišli aj z zámoria, kde sa po prvýkrát vo svojej kariére v NHL do čierneho trafila draftová jednotka. Juraj Slafkovský si otvoril strelecký účet v najlepšej lige sveta a fanúšikovia mu prajú ešte veľa takých zárezov.

Ktoré slovenské námestie je podľa vás to naj? My sme ich vybrali sedem, ktoré sú podľa nás najkrajšími, aké na Slovensku nájdete. Trafili sme do vášho gusta?

Prečítajte si viac v najnovšom vydaní týždenníka Koment.Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Týždenník

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…