Domov Šport Tipsport liga: formuje sa čelo tabuľky

Tipsport liga: formuje sa čelo tabuľky

0
0

11 kôl trvalo hokejistom Banskej Bystrice, kým sa prepracovali tam, kde ich chcú ich fanúšikovia vidieť. Majstrovský tím sa po slabšom rozbehu dostal v posledných kolách do formy a po 11. kole bol na čele ligovej tabuľky.

Hokejisti Banskej Bystrice sa síce rozbiehali pomalšie a ani z účasti v Lige majstrov nevydolovali postup zo skupiny, no od 6. kola neokúsili trpkosť prehry, čo ich zaslúžene vynieslo na čelo Tipsport Ligy.

Tam budeme pravdepodobne svedkov neustáleho boja s bratislavským Slovanom, ktorý sa po návrate z KHL usadil na prvých priečkach tabuľky a po 12. kole strácal na prvú Banskú Bystricu len jediný bod.

Väčší rozdiel sa začína vytvárať medzi druhým a tretím tímom. Po 12. kole bol medzi druhým Slovanom a tretím Zvolenom (o zápas menej), síce ešte nič neznamenajúci, no väčší, štvorbodový rozdiel.

Rozdiely medzi ostatnými tímami v tabuľke sú minimálne. Veď medzi tretím a deviatym tímom tabuľky je rozdiel len 5 bodov. Výraznejšie za svojimi súpermi zatiaľ zaostáva Liptovský Mikuláš, ktorý z 11 zápasov vyhral len 2 a má výrazne negatívne skóre 17:50.

Sklamaním je zatiaľ aj vicemajstrovská Nitra, ktorá po 12 kolách v 13-člennej tabuľke okupovala 11. priečku. Maďarské tímy najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Miškovec a Budapešť sa zatiaľ s prehľadom pohybujú v strede extraligovej tabuľky.

Banská Bystrica nepostúpila zo skupiny

Hokejisti Banskej Bystrice sa ako slovenský majster aj v tejto sezóne predstavili v skupinovej fáze európskej súťaže číslo jeden – Lige majstrov. Ako v minulej sezóne tak ani v tejto sa do vyraďovacej fázy nepozrú.

V štvorčlennej skupine boli po odohratí piatich zápasov beznádejne poslední, keď získali len tri body za jedno víťazstvo po predĺžení a prehru po predĺžení.

max, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Deň, keď Little boy zničil Hirošimu

6. augusta uplynie 77 rokov od prvého použitia nukleárnej zbrane armádou USA. Tú využili p…