Domov Šport 15. titul je pre Good Angels posledným

15. titul je pre Good Angels posledným

0
0

Basketbalistky Good Angels Košice vo finále extraligy žien zdolali Ružomberok hladko v troch zápasoch a na konto si pripísali už 15. titul. Koniec sezóny však definitívne ukončil aj pôsobenie najúspešnejšieho ženského basketbalového klubu súčasnosti.

V nasledujúcej sezóne 2018-2019 bude v najvyššej basketbalovej lige žien chýbať dlhoročný favorit z Košíc. Koniec tímu Good Angels Košice oznámil generálny manažér klubu Daniel Jedrichovský, ktorý nechcel bližšie špecifikovať dôvody.

Za jeden z hlavných dôvodov možno označiť zatvorenie haly, v ktorej zažili Košičanky množstvo úspešných zápasov. V lige má ich miesto zaplniť juniorský tím Young Angels Academy.

Posledná sezóna bola mimoriadne úspešná

To, že Košičanky si počas celej sezóny s prehľadom udržujú dominantnú pozíciu v slovenskej najvyššej súťaži, nie je žiadna novinka. Inak tomu nebolo ani v tej poslednej, počas ktorej stratili v základnej časti len jediný zápas proti piešťanským čajkám.

Titul získali aj vo Východoeurópskej ženskej basketbalovej lige. Medzi najväčšie úspechy klubu patrí aj účasť na finálovom turnaji v prestížnej Eurolige v roku 2013.

Všetko ukončilo hladké víťazstvo

Sedemnásťročné pôsobenie klubu ukončila finálová séria proti MBK Ružomberku. Košičanky dokázali hladko zvíťaziť vo všetkých troch zápasoch, pričom to posledné dosiahli pred domácimi fanúšikmi. Nechýbali slzy dojatia a smútku a tiež rozlúčka s oddanými košickými fanúšikmi.

puma, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Penzie sú o tretinu vyššie ako pred 10 rokmi

Podľa údajov Sociálnej poisťovne vzrástol priemerný starobný dôchodok na Slovensku za posl…