Domov Šport Atléti márne naháňali limity na svetový šampionát

Atléti márne naháňali limity na svetový šampionát

0
0

Minulý víkend sa v Dubnici nad Váhom uskutočnili 72. majstrovstvá Slovenska v atletike. Okrem titulov národného šampióna bojovali atléti aj o limity na jesenné majstrovstvá sveta, ktoré sa uskutočnia v Dauhe.

Naši elitní atléti síce na domácom šampionáte ovládli svoje disciplíny, avšak limit na svetový šampionát nesplnil nikto z nich.

K šiestim športovcom, osemstovkárke Gabriele Gajanovej, kladivárke Martine Hrašnovej, chodkyni Márii Katerinke Czákovej, maratóncovi Tiborovi Sahajdovi, kladivárovi Marcelovi Lomnickému a chodcovi Matejovi Tóthovi, ktorí už majú limit na MS splnený, tak po víkende zatiaľ nepribudol nik ďalší.

K limitu najbližšie Veszelka

Kladivárka Martina Hrašnová, ktorá výkonom 72,02 cm získala už svoj 13. slovenský titul, si chcela účasť na olympiáde poistiť aj splnením olympijského limitu.

Za tým zaostala o 48 cm, no jej výkon bol najhodnotnejším výkonom prvého dňa. V súťaži kladivárov nemal konkurenciu Marcel Lomnický, ktorý triumfoval s náskokom 14 metrov.

Na rozdiel od Hrašnovej, najrýchlejší muž Slovenska, a jedna z najväčších slovenských atletických hviezd posledných rokov, šprintér Ján Volko, stále naháňa limit na MS.

A splniť túto  misiu sa mu nepodarilo ani v Dubnici. Časom 10,69 s síce ovládol stovku, a neskôr získal ďalšie zlato aj v štafete na 4 x 100 m, na limit na MS to žiaľ nestačilo.

V nedeľu na seba strhol pozornosť najmä trojskokan Tomáš Veszelka, ktorý sa najlepším osobným výkonom 16,91 m stal po druhýkrát v kariére slovenským šampiónom.

Za limitom na svetový šampionát zaostal len o 4 centimetre. Osobný rekord a slovenský výkon roka si pripísal aj maratónec Tibor Sahajda, ktorý ovládol päťtisícku časom 14:19,47.

Aj na ženskej päťtisícke sa prepisovali tohtoročné tabuľky. Silvia Valová zvíťazila slovenským výkonom roka 17:24,12.

Trojskokanka Dana Velďáková ziskom 17. titulu potvrdila dominanciu v tejto disciplíne, no hoci skočila slovenský výkon roka, za limitom na MS zaostala o viac ako meter.

Výškar Matúš Bubeník sa po zranení pomaly dostáva do formy. Výkon 220 cm, slovenský výkon roka, mu stačil na piaty titul slovenského šampióna, na limit na MS bude musieť pridať ešte 10 cm.

Osobný rekord si hodil v duli Adrián Baran, ktorý hodom dlhým 17,01 m prehodil svojich súperov o viac ako pol metra, no limit 20,7 m je zjavne nedosiahnuteľný.

sam, foto: SITA

  • Volko s novým rekordom na 60 m pod holým nebom

    Ani pandémia koronavírusu a nutnosť hľadať alternatívne spôsoby tréningu slovenského šprin…
  • Volko vyhral v Toruni

    Najrýchlejší slovenský muž potvrdzuje skvelú formu aj v olympijskej sezóne. Ján Volko ovlá…
  • Atlétom roka sa stal Volko

    Najrýchlejší muž Slovenska, šprintér Ján Volko, sa po druhýkrát vo svojej kariére stal slo…
Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

8. Tiger Woods (62,3 milióna USD, golf)

Po dvoch quarterbackoch amerického futbalu presedláme na predsa len jemnejší šport. Osmičk…