Domov Šport Volko predviedol na ME fantastické výkony

Volko predviedol na ME fantastické výkony

0
0

Slovenský šprintér Ján Volko sa na práve skončených ME v atletike prezentoval v skvelej forme. V nemeckom Mníchove najskôr na 100-metrovej trati postúpil do finále, kde atakoval medailové priečky, na dvojnásobnej trati mu finálová účasť ušla len o stotinku. V oboch prípadoch dosiahol svoje sezónne maximum.

Tri stotinky od medaily

Najrýchlejší muž Slovenska toto označenie potvrdil v semifinále stovky, keď vyrovnal vlastný slovenský rekord 10,13 s z roku 2018.

Nedostal sa síce medzi dvojicu, ktorá postupovala priamo, no jeho semifinálový beh bol najrýchlejší zo všetkých troch a zaznamenal celkovo piaty najlepší čas.

Vo finále zabehol o tri stotinky pomalší čas a napokon obsadil štvrté miesto. Práve tie tri stotinky ho delili od bronzu. Volko si pri svojej tretej účasti pripísal najlepší výsledok na kontinentálnom šampionáte pod otvoreným nebom.

Doteraz bolo jeho maximom 13. miesto zo 100 i 200 m spred štyroch rokov v Berlíne. Dvadsaťpäťročný zverenec trénerov Nade Bendovej a Róberta Kresťanka je prvý Slovák, ktorý sa na ME dostal do finále v šprinte na 100 alebo 200 metrov.

„Mám pocit, že táto zemiaková medaila má cenu zlata. Je pravdou, že od medaily som nebol ďaleko, ale dnes to malo byť takto a ja som za to strašne rád. Pre mňa bolo úspechom už iba to, že som sa dostal do finále.

Súboj s najlepšími som si užil. Urobili sme maximum, viac si nemôžem priať,“ tešil sa po finále Volko v rozhovore pre Českú televíziu.

Stotinku od postupu

Finále mal Ján Volko na dosah aj na dvojnásobnej trati. Svoj rozbeh vyhral suverénne časom 20,48 s, čo bol jeho výkon sezóny. Ten ešte dokázal vylepšiť v semifinále.

Čas 20,39 s však v treťom semifinále stačil „len“ na štvrté miesto, pričom celkovo skončil len stotinku za postupom medzi osmičku najlepších. O finále ho obral jeho priamy súper v behu Španiel Pol Retamal, ktorý dobehol tretí za 20,38…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…