Domov Šport Australian Open plný prekvapení

Australian Open plný prekvapení

0
0

Melbourne je opäť dejiskom prvého grandslamového turnaja sezóny Australian Open. Aj tento rok sa ukázalo, že slovné spojenie „papieroví favoriti“ nie je zárukou úspechu a mnohí z nich Melbourne Park opustili v jeho prvej časti.

Slovensko už bez zástupcu

Slovenskí fanúšikovia tenisu, ktorí očakávali od našich zástupcov čo najlepšie umiestnenia, sú zrejme sklamaní. V druhom kole turnaja sa objavila len Viktória Kužmová, ktorej v ceste do 3. kola stála ukrajinská tenistka Elina Svitolinová.

V tomto prípade šiesta nasadená Ukrajinka nesklamala a po 67 minútach vyprevadila 20-ročnú Kužmovú z kurtu za stavu 6:4 a 6:1.

Minuloročná víťazka len do 3. kola

V ženskej časti pavúka sa zrodilo veľké prekvapenie. O to sa postarala bývalá svetová jednotka Maria Sharapovová, ktorá nečakane vyradila minuloročnú víťazku turnaja Caroline Wozniacku.

Tá sa nečakane s turnajom lúči už v treťom kole. Vyrovnaný zápas, ktorý bol plný krásnych výmen po 2 hodinách a 24 minútach skončil práve v prospech ruskej krásky, ktorá Dánku odrovnala v troch setoch 4:6, 6:4 a 6:3.

V rovnakej časti na turnaji skončila aj Bieloruska Aryna Sabalenková, ktorú domov poslala len 17-ročná vychádzajúca americká hviezda Amanda Anisimová po víťazstve 6:3 a 6:2.

Končí aj Halepová

Okrem Wozniackej, ktorá vlani nad hlav zodvihla trofej pre víťazku sa s turnajom v osemfinále lúči aj jej minuloročná finálová súperka Simona Halepová.

Svetová jednotka najskôr síce vyradila Venus Williamsovú, no v ďalšom kole nestačila na mladšiu zo sestier Sesenu a brány turnaja sa pred ňou definitívne zatvorili po prehre 1:6, 6:4 a 4:6.

Raonič vyraďuje veľké mená

Úžasné výkony podáva kanadský tenista Miloš Raonič, ktorý sa v druhom kole o postup pobil so Švajčiarom Stanom Wawrinkom.

Diváci boli v tomto zápase svedkami štyroch setov, pričom o víťazovi každého z nich musel rozhodnúť tajbrejk.

Po štyroch hodinách sa však z víťazstva a postupu tešil práve Kanaďan s čiernohorskými koreňmi.

V osemfinále bol jeho súperom nemecký talent Alexander Zverev, ktorý bol ako turnajová štvorka aj favoritom zápasu. Skvelému Raoničovi však stačili tri sety a po víťazstve 6:1, 6:1 a 7:6 sa teší z postupu do štvrťfinále.

Maratónsky zápas lepšie zvládol Nishikori

Doposiaľ najdlhší zápas mohli diváci sledovať v pondelok v Margaret Court Arene. V ňom sa proti sebe postavili Španiel Carreno Busta a Japonec Kei Nishikori.

Maratónsky zápas sa po 5 hodinách a 5 minútach napokon skončil víťazstvom 8. nasadeného Japonca, ktorý zvíťazil 6:7, 4:6, 7:6, 6:4 a 7:6.

V súboji generácií nerozhodovali skúsenosti

Takpovediac bez rešpektu sa na osemfinálový zápas postavil mladý grécky talent Stefanos Tsitsipas. To aj napriek tomu, že na opačnej strane kurtu stála tenisová legenda Roger Federer, ktorý mohol trofej pre víťaza zodvihnúť už po siedmykrát.

Narazil však na odpor práve 20-ročného Tsitsipasa, ktorý sa rozhodol, že Švajčiarovi nič nedaruje. Teda okrem prvého setu, ktorý po tajbrejku vyhral práve Federer.

V nasledujúcich troch mal už ale navrch grécky mladík, ktorý predviedol nádherné výmeny a po 3 hodinách a 45 minútach sa radoval z víťazstva 6:7, 7:6, 7:5 a 7:6.