Domov Šport Basketbalisti Lučenca získali Slovenský pohár

Basketbalisti Lučenca získali Slovenský pohár

0
0

Basketbalisti BKM Lučenec sa stali víťazom Interagros Slovenského pohára 2021/2022. Vo finálovom zápase v Leviciach zdolali Iskru Svit 98:66. K triumfu ich najvýraznejším spôsobom nasmeroval Kyle Castlin s 21 bodmi.

Final Four Slovenského pohára basketbalistov obstarali v Leviciach aktuálny líder Niké Slovenskej basketbalovej ligy Patrioti Levice, obhajca trofeje Spišskí rytieri, BKM Lučenec a BK Svit.

Obhajca bez šance

Spišskí rytieri sa s obhajobou trofeje museli rozlúčiť prakticky už v prvom polčase prvého semifinálového duelu, po ktorom prehrávali s Lučencom už o takmer 20 bodov 34:53. Napokon si odniesli 30-bodový debakel 72:102.

V druhom semifinále sa čakal hladký triumf domácich hráčov, ktorí sú navyše lídrami najvyššej slovenskej súťaže. Opak bol však pravdou. Ôsmy celok slovenskej extraligy BK Svit dokonale zaskočil favorita a víťazstvom 102:91 postúpil do finále.

Suverénny Lučenec

V ňom však mali jednoznačne navrch Lučenčania a už po prvej časti hry mali k dobru dvojciferný náskok (26:12). Svit v druhej časti zlepšil herný prejav, ale súper odpovedal kolektívnym výkonom a vysokou úspešnosťou streľby.

Lučenec viedol po 20 minútach čistého času 51:26. Nič sa nezmenilo ani po prestávke, Svit síce zabral v ofenzíve, ale rovnako sa darilo aj Lučencu. Vysoké vedenie súpera bolo príliš veľkým sús­tom pre „medveďov“, pred poslednou 10-minútovkou prehrávali 47:71. ň

Lučenčania si už bez výraznejších problémov uhájili dianie na palubovke, súperovi nedali ani na malý moment pomýšľať na úspech vo finále…