Domov Prominenti VIDEO: Briti zvozili Trumpa za stretnutie s kráľovnou

VIDEO: Briti zvozili Trumpa za stretnutie s kráľovnou

0
0

Súčasný americký prezident Donald Trump vo svete rozhodne nepatrí medzi najobľúbenejších prezidentov. Naopak, hlava Veľkej Británie kráľovná Alžbeta II. sa teší veľkej obľube a požíva obrovskú mieru rešpektu doma aj v zahraničí.

Preto nečudo, že si Trump od svetových médií, ale aj od verejnosti vyslúžil obrovskú kritiku za ich spoločné stretnutie. Stretnúť sa osobne s britskou kráľovnou a s najdlhšie slúžiacou panovníčkou sveta je veľká pocta aj pre tých najsilnejších svetových lídrov.

Stretnutie amerického prezidenta Donalda Trumpa sa však, najmä podľa verejnosti, v takomto duchu nenieslo. S kráľovnou Alžbetou sa stretol minulý týždeň v rámci európskeho „turné“.

Stretnutím s britskou panovníčkou britskú verejnosť dosť pobúril. Podľa nej totiž nevyjadril 92-ročnej panovníčke dostatok rešpektu, ktorý si zaslúži.

Meškal a neuklonil sa

Veľmi kritizovaným bol už jeho príchod, kedy na neho kráľovná čakala takmer štvrť hodinu, čo je aj voči bežnému človeku považované za prejav disrešpektu.

Nevedno, či nastala chyba v komunikácii, ale kamery dokonca zachytili kráľovnú ako si kontroluje hodinky, pričom prehodila pár slov so svojim pobočníkom.

Kritika sa ušla americkému prezidentskému páru aj za pozdravenie kráľovnej, keď sa jej ani jeden z nich neuklonil, ale jej len podali ruku.

V skutočnosti je podľa kráľovského protokolu aj takéto pozdravenie panovníka v poriadku, avšak vo všeobecnosti sa práve uklonenie považuje za vyjadrenie rešpektu a potrasenie rukou britskej verejnosti skrátka nestačilo.

Kde je kráľovná?

Ďalším trapasom amerického prezidenta bolo, keď sa spoločne s kráľovnou vydali na prehliadku kráľovskej stráže. Trump totiž nemal ani poňatia čo má robiť a kráľovná mu musela ukázať, kadiaľ má ísť.

V tomto prípade je to v prvom rade chyba prezidentových spolupracovníkov, ktorí ho na stretnutie takéhoto druhu majú pripraviť, avšak aj to, akými ľuďmi sa obklopuje o čomsi dozaista svedčí.

Následne, keď kráčali popred kráľovskú stráž, Trump sa dopustil ďalšieho veľkého faux paux, keď kráľovnú nechal za sebou a nejaký čas kráčal popred ňu, čo opäť britská verejnosť vnímala ako prejav veľkého disrešpektu, aj keď britský odborník na kráľovský protokol Richard Fitzwilliams objasnil, že Trump „technicky“ neporušil protokol.

Keď mlčať je nad zlato

Nuž a posledného trapasu, ktorý najmä Briti vnímajú veľmi citlivo, sa americký prezident dopustil už doma, keď mal v Bielom dome prejav, v ktorom sa vrátil aj ku stretnutiu s britskou kráľovnou.

Povedal totiž, že kráľovná robila prehliadku stráží po prvýkrát za 70 rokov. Prvým problémom je, že kráľovná je na tróne „len“ 65 rokov a tým druhým je, že prehliadka stráži patrí k jej pravidelným kráľovským povinnostiam počas prijímania návštev.

Rovnakú prehliadku absolvoval napríklad aj Trumpov predchodca Barack Obama.

sam, foto: printscreen

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Prominenti

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…