Domov Prominenti Britská kráľovská rodina sa rozrástla o ďalšieho člena

Britská kráľovská rodina sa rozrástla o ďalšieho člena

0
0

Veľká Británia má opäť dôvod na oslavu. Po tom, čo sa zatiaľ rozrastala len rodina princa Williama a jeho manželky Kate, na rad prišiel aj mladší z princov. 6. mája sa princovi Harrymu a jeho manželke Meghan narodil syn, ktorému dali netradičné meno.

V októbri minulého roka svet obletela dlho očakávaná správa. Kensigtonský palác prostredníctvom svojho účtu na twitteri oznámil radostnú novinu.

Informoval o tom, že na jar 2019 sa má rodina vojvodu a vojvodkyne zo Sussexu rozrásť o nového člena. O tehotenstve 37-ročnej Meghan sa od minuloročnej májovej svadby veľa špekulovalo.

Napokon všetko dopadlo v najlepšom poriadku a 6. mája v skorých ranných hodinách priviedla na svet zdravého synčeka. Šťastní rodičia mu dali netradičné meno Archie Harrison.

Inšpirovali sa na Novom Zélande

Po tom, čo novopečení rodičia oznámili meno svojho prvorodeného, sa verejnosť dohadovala, prečo práve toto netradičné meno. Nuž, nie je za tým žiadna veľká záhada.

Krátko po oznámení Meghaninho tehotenstva sa dvojica vybrala na tour po Austrálii a Novom Zélande, kde sa stretla s mnohými svojimi fanúšikmi. Práve v novozélandskom Aucklande mal Harry stretnúť chlapca.

Keď mu malý chlapec povedal svoje meno, princ vraj zavolal svoju manželku a predstavil jej malého Archieho s tým, že je to veľmi pekné meno.

Tehotenstvo pod rúškom tajomstva

Po zverejnení správy o tehotenstve vojvodkyne Meghan sa okamžite začalo špekulovať o pohlaví dieťatka. Tieto informácie sa však pár rozhodol pred verejnosťou utajiť.

Pred mesiacom priniesli médiá správu, že vojvodkyňa Meghan nosí pod srdcom dievčatko. Tieto špekulácie mal potvrdzovať rozhovor s jej dobrou kamarátkou a svetovou tenistkou Serenou Williamsovou, ktorá sa o dieťatku vyjadrovala v ženskom rode.

Aj párty, ktorá sa v anglicky hovoriacich krajinách koná tesne pred narodením dieťaťa, tzv. baby shower, sa vraj niesla v ružovom štýle. Kráľovský pár však prezradil, že pohlavie potomka nie je známe ani im a chcú sa nechať prekvapiť.

Okrem tajomstiev ohľadom pohlavia prvorodeného potomka sa pár rozhodol, že aj samotný pôrod bude utajený. Doteraz sme totiž boli zvyknutí, že tesne po pôrode Kate Middleton a princ William vyjdú s dieťatkom pred nemocnicu a ukážu ho verejnosti.

V prípade pôrodu Meghan však bola situácia úplne iná. Verejnosť sa podľa ich predstáv o narodení 7. následníka trónu mala dozvedieť až po pár dňoch od pôrodu.

Pôrod s komplikáciami

Budúca mamička Meghan porušila protokol a rozhodla sa, že svoje dieťatko privedie na svet doma. Pôrod sa mal kvôli vysokému veku prvorodičky a prenášaniu dieťaťa skomplikovať a mala byť prevezená do nemocnice Portland v Londýne, kde jej pôrod vyvolali.

Po noci strávenej v nemocnici napokon o 5:26 hodine ráno porodila synčeka. Radostnú novinu svetu ohlásil novopečený otecko, ktorý tiež prezradil, že synček váži 3,3 kilogramy, no meno pre neho stále nevybrali.

Harry tiež oznámil, že verejnosti synčeka predstavia o pár dní. Hoci sa môže na prvý pohľad zdať, že čerství rodičia obišli všetky tradície a nastavujú nové trendy, nie je to celkom tak. O príchode chlapčeka na svet informoval aj trubadúr v uliciach so slovami: „Je to chlapec!“

Pred fotografmi už po dvoch dňoch

Princ Harry spolu s manželkou predstúpili pred fotografov už v stredu 8. mája. Pred samotným fotením pár čakala ešte jedna milá povinnosť, predstaviť nového člena kráľovskej rodiny kráľovnej Alžbete II.

Potom sa už rodičia postavili pred objektívy a synčeka predstavili aj zvedavej verejnosti. Počas fotenia z rodičov vyžarovala neuveriteľná radosť. Tú sa dalo vyčítať aj z očí samotného princa, ktorý synčeka držal po celý čas v náručí.

O pár hodín zverejnili aj meno potomka, ktoré mnohých prekvapilo. Synčekovi dali meno Archie Harrison. Buckinghamský palác oznámil, že celé meno kráľovského potomka znie Archie Harrison Mountbatten-Windsor.

Krstnými rodičmi sa majú podľa informácií stať oscarový herec George Clooney a jeho manželka Amal. Zaujímavosťou je, že si Archie svoj príchod na svet naplánoval presne v deň hercových narodenín.

Línia následníkov na britský trón

Princ Charles, princ z Walesu, syn kráľovnej Alžbety II.

Princ William, vojvoda z Cambridge, syn princa Charlesa

Princ George z Cambridge, syn princa Williama

Princezná Charlotte z Cambridge, dcéra princa Williama

Princ Louis, syn princa Williama

Princ Harry, princ z Walesu, syn princa Charlesa

Archie Harrison, syn princa Harryho

puma, ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
  • HEGER: Mýtny tender: vážny dôvod na basu

    Mýto, ktorým žilo Slovensko posledné dni, je veľkou kauzou šéfov Smeru predsedu Roberta Fi…
  • Duda mení pôsobisko

    Ondrej Duda sa po viac než troch rokoch strávených v nemeckej Bundeslige sťahuje na Britsk…
  • Počet dôchodcov rastie

    Počet dôchodcov na Slovensku z roka na rok stúpa. Ku koncu minulého roka evidovala Sociáln…
Load More By admin
Load More In Prominenti

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

HEGER: Mýtny tender: vážny dôvod na basu

Mýto, ktorým žilo Slovensko posledné dni, je veľkou kauzou šéfov Smeru predsedu Roberta Fi…