Domov Zahraničie Bývalý hlavný poradca prezidenta Trumpa oznámil plány na zriadenie novej nadácie v Európe

Bývalý hlavný poradca prezidenta Trumpa oznámil plány na zriadenie novej nadácie v Európe

0
0

Minulý týždeň Steve Bannon, bývalý hlavný poradca Donalda Trumpa, oznámil svoj plán na založenie nadácie v Európe, ktorá sa bude sústrediť na rozšírenie pravicového populizmu na našom kontinente.

Podľa medializovaných informácií by jeho nová nadácia mala podporovať viaceré politické strany, ktoré sa nachádzajú na pravom spektre. Podľa jeho tvrdení, chce konkurovať nadácii Georga Sorosa.

Kto je Steve Bannon

Stephen Kevin Bannon je americkým mediálnym manažérom, politickým stratégom a poradcom, ktorý pracoval aj ako investičný bankár. Počas Trumpovej kampane bol jeho hlavným mediálnym stratégom a počas prvých 7 mesiacov Trumpovej vlády pôsobil ako jeho hlavný poradca.

Nadácia The Movement

Tento bývalý hlavný poradca Donalda Trumpa naznačil, že by rád poskytol podporu pravicovým stranám, ktorým by ponúkal prieskumy, poradenstvo v oblasti zacielenia a tiež dáta pre prácu s potenciálnymi voličmi v kampaniach a na sociálnych sieťach.

Kontroverznosť nadácie

Ako je vidieť, v Európe dochádza k významnému nárastu voličskej podpory pravicových strán. Ich myšlienky však sú často ťažko zlučiteľné s právnym štátom alebo sú výrazne nacionalistické.

Už prvé mená, s ktorými sa za posledné mesiace stretol naznačujú, že sa jedná o strany, ktoré sú dlhodobo kritizované za svoju politiku. Jedná sa o bývalého vodcu britskej nezávislej strany Nigela Farageho, niektorých členov Národného frontu Le Penovej a maďarského premiéra Orbána.

Ciele nadácie pre najbližšie obdobie

Steve Bannon zatiaľ nepovedal odkiaľ chce brať finančné prostriedky pre podporu nadácie, nie je známa ani suma ani pôvod peňazí. Prvé ciele však už naznačil.

Mal by záujem podporiť tieto strany vo voľbách do európskeho parlamentu. Hlavné sídlo nadácie by rád sústredil do Bruselu, kde by mal vytvoriť centrálu, ktorú by rád pri úspechu nadácie neskôr rozšíril.

jus, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
  • HEGER: Mýtny tender: vážny dôvod na basu

    Mýto, ktorým žilo Slovensko posledné dni, je veľkou kauzou šéfov Smeru predsedu Roberta Fi…
  • Duda mení pôsobisko

    Ondrej Duda sa po viac než troch rokoch strávených v nemeckej Bundeslige sťahuje na Britsk…
  • Počet dôchodcov rastie

    Počet dôchodcov na Slovensku z roka na rok stúpa. Ku koncu minulého roka evidovala Sociáln…
Load More By admin
Load More In Zahraničie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

HEGER: Mýtny tender: vážny dôvod na basu

Mýto, ktorým žilo Slovensko posledné dni, je veľkou kauzou šéfov Smeru predsedu Roberta Fi…