Domov Slovensko Čaputová sa pripravuje

Čaputová sa pripravuje

0
0

Novozvolená prezidentka Zuzana Čaputová sa počas tohto obdobia zodpovedne pripravuje na výkon mandátu prezidentky Slovenskej republiky.

Jej inaugurácia sa uskutoční 15. júna. Okrem toho, že si dôkladne študuje protokol, ktorý musí ako prezidentka pri reprezentovaní našej krajiny dokonale ovládať, stihla už zložiť svoj tím poradcov a taktiež vymenila ochranku.

Hoci ešte prezidentka nie je aktívne v úrade, prvé rozhodnutia už má za sebou. Ako prvé sa rozhodla pre výmenu osobných strážcov. Potvrdil to aj Martin Burgr, ktorý je sprostredkovateľom komunikácie budúcej hlavy štátu.

„K čiastočnej výmene ochrankárov už došlo. Dôvod výmeny naďalej nechceme špecifikovať,“ konštatoval Burgr. Zdroje z prostredia Úradu na ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií hovoria, že pôvodní ochrankári mali mať blízko k Róbertovi Kaliňákovi.

Tím je pripravený, sťahovať sa nebude

„Sme v procese dohadovania, ale okruh ľudí je stabilizovaný,“ uviedla nová prezidentka na margo ľudí, ktorí jej budú počas funkčného obdobia najbližšie.

Takisto potvrdila, že jej prvá zahraničná cesta povedie do Česka. Rovnako tak chce následne navštíviť všetky krajiny V4. Navštíviť chce aj belgický Brusel a Nemecko.

Nová prezidentka býva v Pezinku a sťahovať sa do hlavného mesta neplánuje. „Budem tak ako iní bežní občania čakať v zápche, aby som sa dostala do práce.

Pýtala som sa na to a nič tomu nebráni,“ odpovedala Čaputová a podotkla, že jej práca je rovnako dôležitá ako práca iných ľudí.

Čo na seba?

V rámci tohto kola príprav však nemyslí len na prácu. Okrem toho, že si rozširuje obzory a študuje množstvo dokumentov, rozhoduje sa i pre šaty na inauguráciu.

To je v prípade ženy prezidentky o niečom inom, ako u muža prezidenta. Okrem toho má víťazka prezidentských volieb za sebou už i fotenie na oficiálny portrét, ktorý bude súčasťou každej štátnej inštitúcie.

Denis Ruščák, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Odsúdený Andruskó: Vražda Kuciaka bola na pokyn Kočnera

Právoplatne odsúdený Zoltán Andruskó, ktorý koncom roka uzavrel so Špecializovaným trestný…