Domov Zahraničie Donald Trump predniesol svoju prvú správu o stave Únie

Donald Trump predniesol svoju prvú správu o stave Únie

0
0

Americký prezident Donald Trump minulý týždeň predniesol Správu o stave Únie, ktorou hodnotil predchádzajúci rok a dosiahnuté úspechy a nastavoval priority na ďalšie obdobie svojho úradu.

Prejav trval hodinu a dvadsať minút a patrí k jedným z najdlhších za ostatných 50 rokov. Samotný prejav prezidentov býva vysoko sledovaný nielen odborníkmi, ale aj obyčajnými ľuďmi, tú jeho si pozrelo okolo 45,6 milióna Američanov.

Hlavné úspechy a priority prezidenta Trumpa

Veľká časť správy sa venovala daňovým reformám, ktoré minulý rok Trump uviedol do života. V prejave sa tiež venoval ekonomickým reformám, ktoré podľa prezidenta viedli k vytvoreniu nových až 200 tisíc pracovných miest.

Medzi nové priority patrí obnova a výstavba infraštruktúry v hodnote až 1,5 trilióna amerických dolárov, kedy zároveň vyzval kongres o podporu v tejto veci.

Venoval sa tiež problematike migrácie, ako aj zdravotnej starostlivosti. Oblasť zahraničnej politiky venoval najmä hrozbe severokórejského režimu, a v tejto súvislosti poukázal aj na potrebu modernizácie jadrových zbraní.

Reakcie na výroky v prejave prezidenta

Kritici poukázali, že prezident sa nevenoval niektorým zásadným témam posledného roka, kam zaradili aj vyšetrovanie ruského zasahovania do prezidentských volieb, alebo aj kampani #metoo, ktorá sa dotýka sexuálneho obťažovania žien.

Celkovo analytici spochybnili aj niektoré ekonomické úspechy, ktoré nemožno pripísať iba zásahom súčasného prezidenta, ako ich prezentoval on sám v prejave.

jus, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
  • Prípravný kemp repre

    Slovenská basketbalová reprezentácia žien sa v pondelok 1. júna zišla v Piešťanoch na spol…
  • Profitenis sa vráti v júli

    Po tom, čo sa v Európe postupne začínajú hrať rôzne futbalové súťaže, sa v júli môžu na ná…
  • Príde Istanbul o finále LM?

    Finále tohtosezónnej edície futbalovej Ligy majstrov sa možno neuskutoční v tureckom Istan…
Load More By admin
Load More In Zahraničie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Prípravný kemp repre

Slovenská basketbalová reprezentácia žien sa v pondelok 1. júna zišla v Piešťanoch na spol…