Domov Šport VIDEO: Dončič porazil Jamesa

0
0

Slovinský basketbalista Luka Dončič si v zámorskej NBA buduje veľké meno. Už po odohratí štvrtiny zápasov patrí medzi najväčších adeptov na ocenenie pre najužitočnejšieho hráča sezóny (MVP). A vôbec nie náhodou.

Dvadsaťbodové zápasy ako rutina, tridsaťbodové ako samozrejmosť a štyridsaťbodové na počkanie. Aj tak by sa dal zhrnúť začiatok sezóny v podaní mladej hviezdy Dallasu Mavericks Luku Dončiča.

Priemery viac ako 30 bodov na zápas a takmer 10 doskokov i asistencií v doterajších 20 odohratých zápasoch robia z Luku nielen lídra svojho tímu ale aj jedného z najlepších hráčov sezóny.

A tieto slová dokáže mladučký Slovinec potvrdzovať aj zoči voči najväčším hviezdam súťaže. Minulý týždeň zavítali Mavs do Los Angeles, kde sa postavili proti tamojším Lakers, ktorí do tej chvíle ťahali 10-zápasovú šnúru bez prehry.

Lakers ťahaný snáď najlepším basketbalistom súčasnosti LeBronom James boli jednoznačnými favoritmi. Ani dnes už legendárneho Jamesa sa však 20-ročný mladík nezľakol.

Najmä v druhom polčase ťahal svoj tím za víťazstvom neuveriteľnými strelami a jeho súboje s Jamesom dvíhali divákov zo sedačiek.

Mavs uštedrili Lakers ešte len tretiu prehru v sezóne (114:100), pričom mal práve Luka najväčšiu zásluhu na víťazstve svojho tímu, keď takmer dosiahol triple‑double, zaznamenal 27 bodov, 9 doskokov a 10 asistencií.

ano, foto: SITA, video: youtube