Domov Slovensko Elitná účasť na kongrese SaS

Elitná účasť na kongrese SaS

0
0

Po dlhšom čase organizovala strana Sloboda a Solidarita snem, ktorý sa konal druhú júnovú sobotu v krásnych priestoroch zámku v Pezinku. Tentoraz prebiehal za účasti rekordného počtu členov a elitných hostí. Pozvanie prijali premiér Eduard Heger, Ivan Mikloš a minister zahraničných vecí Ivan Korčok. Z ich príhovorov bolo zrejmé, že strana SaS má ich uznanie a podporu. Počuť výrazy „hranatý“ a „jamkatý“ z úst Ivana Mikloša všetci veľmi ocenili.

Termín kongresu sa vzhľadom na pandemickú situáciu niekoľkokrát presúval. Zvažovali sa rôzne alternatívy a možnosti voľby do riadiacich orgánov strany.

Organizácia mala stanovené pravidlá a podmienky, za ktorých sa členovia na kongrese mohli zúčastniť. Okrem toho bolo možné nechať sa otestovať antigénovým testom priamo na mieste.

Poctivou prácou sme dokázali uspieť

„Som nesmierne rád, že sme mali možnosť stretnúť sa s členmi aj mimo online priestor. Minulý rok bol celkom iný, bol náročný a bol súčasne našou veľkou výzvou vo veľa smeroch. Kampaň. Voľby. SaSka vo vláde. A korona.

Takýto bláznivý koktejl nám namiešal minulý rok. Samotná príprava na kampaň začala už v roku 2019, najaktívnejšie obdobie bolo od decembra 2019 až po február 2020, kedy sme to tak tak stihli z pohľadu prichádzajúcej korony.

Kampaňovalo sa prakticky všade, na celom území Slovenska v rámci celoslovenskej tour, ale aj na sociálnych sieťach. Pre občanov sme boli viditeľní a naše hlavné posolstvá boli zdieľané na stovkách billboardoch, banneroch a iných reklamných nosičoch.

Rozdali sme tisíce kuchárskych kníh, ktoré ostali príjemnou spomienkou na túto kampaň. Niekto by mohol namietať, že toto niekoľkomesačné vyvrcholenie trvalo pridlho, no v politike je to minimum, kedy strana s jej kandidátmi dokáže presvedčiť širokú verejnosť a odprezentovať víziu a poslanie spoločne s programom.

Každý jeden hlas je našim úspechom, každý hlas je ťažko odpracovaný. Dokázali sme to. Snahou a poctivou prácou sme dokázali uspieť. V tejto súvislosti mi napadá výrok spisovateľa Charlesa Bukowskeho: ‚Svet patrí tým, ktorí sa z neho neposerú’,“ uviedol generálny manažér SaS a poslanec NR SR za SaS Roman Foltin.

Napriek tomu, že medzi nás prišiel koronavírus v čase výmeny vlády, strana SaS sa nezľakla. „Naopak. Snažili sme sa vymýšľať najlepšie opatrenia, dotačné schémy a zavádzať procesy, ktoré by boj s pandémiou uľahčili.

Ľudia ostali zo dňa na deň bez práce, deti ostali dlhé mesiace doma bez sociálneho kontaktu. Aj spomedzi našich členov sa nájdu takí, ktorých korona hlboko zasiahla.

O to viac sa celá atmosféra na kongrese niesla v priateľskom duchu. Bolo cítiť, že si ľudia začali vážiť bežné veci a hodnoty, ktoré donedávna brali ako automatické. Zdravie, pokora a ľudskosť sú atribúty, ktoré v nás rezonujú,“ hovorí Roman Foltin.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: VISKUPIČ: Mali sme kongres

Strana plná odborníkov a schopných ľudí

Pred parlamentnými voľbami si podľa Foltina v SaS vraveli, že „po voľbách bude voľnejšie“. „To „po voľbách“ teda asi ešte nenastalo. Chcem oceniť prácu všetkých našich členov, zástupcov strany, reprezentantov a zamestnancov za odvedenú prácu.

Každá zmena je nepríjemná na začiatku, chaotická uprostred a nádherná na konci. My ale nie sme na konci. A presne takto vnímam ja vývoj našej strany. Keď som nastupoval do funkcie generálneho manažéra, boli sme malá bratislavská strana podnikateľov so 4,6 percentami.

Medzičasom si strana prešla niekoľkými zásadnými zmenami a odchodmi. Dnes sme vládna strana plná odborníkov a schopných ľudí a som za to vďačný,“ uzavrel generálny manažér SaS Roman Foltin.

oš, foto: SaS Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Mystifikátor

Je tragédiou spoločnosti, ak sa do jej popredia dostane človek s pochybnou minulosťou. Muž…