Domov Šport Finále NBA v tradičnom zložení

Finále NBA v tradičnom zložení

0
0

Už po štvrtýkrát v rade bude mať finále najlepšej basketbalovej súťaže sveta rovnaké zloženie. Zaobstarajú ho opäť obhajca titulu Golden State Warriors a Cleveland Cavaliers.

Jediným rozdielom v porovnaní s minulou sezónou je, že tentokrát sa museli oba tímy predierať do finále neobvykle ťažko.

Nemajú dobrú sezónu ale majú LeBrona

Ako prvý si finálovú miestenku zaistil Cleveland. Ten nemal práve ideálnu sezónu, avšak má LeBrona Jamesa. Práve ten, v čase keď sa lámali jednotlivé série predviedol špičkový výkon.

V tohtoročnom play‑off (18 zápasov) má na konte priemer 34 bodov na zápas, čo je najviac zo všetkých hráčov, pričom až sedemkrát prekonal v zápase 40-bodovú hranicu.

V prvom kole s Indianou aj v konferenčnom finále s Bostonom musel rozhodnúť až siedmy zápas. Paradoxne s najlepším tímom základnej časti Torontom Raptors stačili družine okolo LeBrona Jamesa len štyri zápasy.

Golden nedominujú, ale sú favoriti

Zatiaľ čo v minulej sezóne dokráčal Golden State do finále bez jedinej prehry (až vo finálovej sérii prvý a jediný krát prehral), tento rok si v troch kolách vyraďovacej fázy pripísal až päť prehier a v konferenčnom finále dokonca musel s Houstonom bojovať až v siedmom zápase.

Aj vinou zranení skrátka táto sezóna nie je pre Warriors taká dominantná. Napriek tomu sú vo finále favoritmi na celkový triumf. Všetko, zdá sa, bude záležať zásadne na Jamesovi a tom, či mu po náročnej sezóne ešte ostali sily a aj vôľa.

Postupom do finále totiž splnil svoj cieľ. Titul Clevelandu už priniesol pred dvomi rokmi a tak je otázne, či nájde dostatok motivácie, aby opäť sám bojoval proti veľkému rivalovi.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…