Domov Šport Francúzi majú na TdF šancu na veľký triumf

Francúzi majú na TdF šancu na veľký triumf

0
0

Najväčším prekvapením prvých dvoch týždňov Tour de France boli jednoznačne výkony francúzskeho pretekára Juliana Alaphilippa. Jazdec stajne Deceuninck– Quick Step sa prvýkrát odel do žltého po tretej etape a mimo šiestej a siedmej etapy v ňom strávil takmer všetky etapy prvých dvoch týždňov, vrátane tých horských.

Aj jeho výnimočné výkony prispeli k tomu, že tohtoročná Tour je pre usporiadateľskú krajinu jednou z najlepších za posledné roky. Veď Francúzi nemali víťaza na Tour už 34 rokov.

Okrem Alaphilippa vkladajú domáci veľké nádeje aj do skvele pripraveného Thibauta Pinota z tímu Groupama – FDJ, ktorý by si mal s pyrenejskými a alpskými kopcami poradiť lepšie ako Alaphilippe, ktorého doterajšie výkony v kopcoch sú pre všetkých veľkým prekvapením.

Napriek tomu do neho vkladajú Francúzi veľké nádeje, a to vrátane prezidenta Emmanuela Macrona, ktorý jazdcom blahoželal na vrchu Tourmalet.

Ak by aj  Alaphilippe napokon žltý dres neudržal, stále majú Francúzi poistku v podobe Pinota. „Samozrejme, uvedomujem si, že posledné etapy prijali Thibautovi Pinotovi a aj posledný týždeň v Alpách mu bude vyhovovať viac ako mne.

Ak prídem o žltý dres, bol by som veľmi rád, ak by ho prevzal po mne práve Thibaut. Túto fantastickú Tour si chcem užiť až do konca bez ohľadu na záverečný výsledok,“ povedal Julian Alaphilippe po 15. etape.

Do konečného poradia však môže prehovoriť ešte dosť jazdcov. Pri neúčasti Chrisa Frooma sa súťaž o žltý dres otvorila pre takmer všetky tímy.

Najvážnejšími konkurentami sú pre Francúzov Brit Geraint Thomas z Team Ineos, či jeho tímový kolega Kolumbijčan Egan Bernal, Holanďan Steven Kruijswijk z Team Jumbo‑Visma, ale aj Nemec Emanual Buchmann z Bory‑Hansgrohe, alebo dvojica španielskych jazdcov Movistaru Mikel Landa, či Alejandro Valverde.

max

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

10 vrchov, z ktorých je najkrajší výhľad na Slovensko

Slovensko je krásna a rozmanitá krajina. Na malom priestore ponúka množstvo pohorí, údolí …