Domov Zahraničie Francúzsko zasiahol ďalší teroristický útok

Francúzsko zasiahol ďalší teroristický útok

0
0

Minulý týždeň sa na francúzskom území odohral ďalší teroristický útok, ku ktorému sa prihlásilo tzv. hnutie Islamský štát.

Francúzsko je od roku 2015 neustále vystavované rôznym teroristickým útokom. Tentoraz útočil francúzsky občan, rodený Maročan, v supermarkete na juhu krajiny v meste Trebes.

Rukojemnícka dráma skončila smrťou páchateľa

Pred samotnou rukojemníckou drámou v supermarkete útočník ukradol auto v meste Carcassonne a počas úni- ku strieľal na privolaných policajtov. Pri jeho úniku zajal rukojemníkov v supermarkete, kam sa snažil ukryť.

V tomto supermarkete sa odohral teroristický čin.

Podľa dostupných informácií nakoniec útočník zabil alebo následkom poranení zomreli štyria ľudia a ďalších asi 16 bolo zranených. Jednou z jeho požiadaviek počas rukojemníckej drámy bolo prepustenie teroristu Salaha Abdeslama.

Hrdinský čin policajta

Policajt, 45-ročný podplukovník Arnaud Beltrame, ktorý si vymenil miesto s jednou ženskou rukojemníčkou počas útoku, nakoniec zomrel na následky poranení.

Arnaud Beltrame po výmene nechal zapnutý telefón, aby ostatní kolegovia počuli jeho rozhovor so strelcom a tiež, aby sa vedelo čo sa deje vo vnútri supermarketu. Túto výhodu využili, a keď v telefóne začuli streľbu, vtrhli dnu a útočníka zneškodnili a zabili.

Teroristické útoky vo Francúzsku

Už viac ako 230 ľudí zomrelo za posledné tri roky následkom teroristických útokov vo Francúzsku, z toho napríklad 17 v januári 2015 počas útoku na satirický časopis Charlie Hebdo v Paríži, počas sérii útokov v Paríži v novembri 2016 bolo zabitých až okolo 130 ľudí, ako aj 86 ľudí zomrelo počas sviatkov Bastily v Nice.

Francúzsko sa následkom masívnych útokov v Paríži ocitlo v núdzovom stave, ktorý trval približne dva roky, tento bol zrušený koncom minulého roka.

jus, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
  • VIDEO: Živá fontána

    Neuveriteľné vystúpenie predviedla trojica mladíkov v najnovšej sérii relácie hľadajúcej t…
  • VIDEO: Psí kameň, papier, nožnice

    To, že psy sú neuveriteľne inteligentné už asi všetci vieme. Videli ste však už hrať psíka…
  • VIDEO: Keď ľudskosť víťazí

    Predstavte si, ako reagujete v pozícii šoféra, ktorému niekto iný „vpáli“ do cesty a takme…
Load More By admin
Load More In Zahraničie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Živá fontána

Neuveriteľné vystúpenie predviedla trojica mladíkov v najnovšej sérii relácie hľadajúcej t…