Domov Šport Hádzanárov ŠKP bolelo po hodoch brucho

Hádzanárov ŠKP bolelo po hodoch brucho

0
0

Po najlepšom výkone sezóny v Slovnaft extralige hádzanárov pred týždňom proti Topoľčanom, zaznamenali hráči bratislavského ŠKP tentoraz v Hlohovci svoj najhorší sezónny výkon. Po hodoch ich teda riadne rozbolelo brucho a po eufórii sa dostavilo kruté vytriezvenie.

Sklamaný tréner Peter Kostka

Ako hromada nešťastia pôsobil po výprasku v Hlohovci tréner ŠKP Peter Kostka. „Toto bol náš najhorší výkon v priebehu tejto sezóny! Pritom v týždni tomu nič nenasvedčovalo.

Vyzeralo to, že vysoká výhra proti Topoľčanom nás konečne nakopla k zlepšeným výkonom, ale opak bol, žiaľ, pravdou. Príliš veľká pohoda na tréningoch v týždni nám asi trochu uškodila.“

Takéto výkonnostné výkyvy majú ale aj iné družstvá v Slovnaft extralige a preto o výkony a výsledky ako na hojdačke nie je v extralige núdza. A to platí aj pre mužstvá s oveľa skúsenejším kádrom, ako majú v ŠKP.

Fanúšik s onedlho ôsmimi krížikmi na svojich bedrách si len smutne povzdychol: „Keby som tých chlapcov nepoznal osobne, možno by som si aj zakonšpiroval na tému tipovania zápasov…“

Nič netreba preháňať

V snahe mladých hráčov príliš psychicky nezaťažovať bremenom zodpovednosti za výsledky, stalo sa módnym trendom dnešnej doby akcentovať potrebu „baviť sa hádzanou“ alebo „poďme si to užiť“ a podobne.

Doba stavania hráčov do pozoru je nenávratne za nami, ale nič netreba preháňať ani opačným smerom. Občas nezaškodí ani prísnejšie slovo a niekto musí byť v pravej chvíli tým, čo v záujme veci neváha byť aj nepríjemným.

Skúsení tréneri vedia, že keď v týždni všetko vyzerá „super“ práve vtedy musí byť človek dvojnásobne ostražitý.

Náladu zlepšili dorastenci

Nebolo to po prvýkrát, keď sklamanie zo zápasu mužov zažehnali zodpovedným a pohľadným výkonom mladší a starší dorastenci ŠKP. Obe družstvá sa stretli s rovesníkmi z MŠK Považská Bystrica a obe svoje majstrovské zápasy vyhrali.

Mladší dorastenci potvrdili vysokú prevahu už v prvom polčase. Výsledky boli napokon takmer identické. Viacerí starší dorastenci nastúpili aj v družstve BHA proti vysoko favorizovanému súperovi z Martina, ktorý má ambície postúpiť vyššie a potvrdil to aj v zápase proti bratislavskej omladine.

tk, foto: ŠKP

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Zákopová politika

Žijeme v zákopoch, jeden proti druhému bojujeme. V predvolebnom čase sa to bude stupňovať.…