Domov Komentáre HEGER: OĽaNO presadí to, o čom rozhodnete

HEGER: OĽaNO presadí to, o čom rozhodnete

0
0

Politici už 30 rokov pred voľbami sľubujú vo svojich programoch „hory, doly“. A potom sa po voľbách vyhovoria, že sa to v koaličných rokovaniach nepodarilo dohodnúť. Takáto prax znechucuje. Ľudia potom strácajú dôveru k politikom. Buď sa rozhodnú nevoliť alebo volia extrém.

My chceme k týmto ľuďom vystrieť ruku, ukázať, že sa o ich názor zaujímame. Aj preto sme prišli s myšlienkou, aby ľudia sami rozhodli o dôležitých veciach, či ich chcú mať v programovom vyhlásení vlády.

Dali sme hlasovať o 11 riešeniach, ktoré podľa nás mali byť dávno zavedené. Navyše, sľúbili sme, že ak si ich ľudia schvália, určia tým podmienky vstupu OĽANO do budúcej vlády.

Dali sme ľuďom úprimnú ponuku. Všetkým, bez rozdielu koho volia alebo nevolia. Nech rozhodnú v rovnom hlasovaní. My ich rozhodnutie budeme rešpektovať.

Áno, aj náš volič, aj Kotlebov, aj Ficov, aj nevolič, všetci sú u nás rovní a môžu rovnako rozhodnúť.

Bohužiaľ, ostatné demokratické opozičné strany sa odmietli k tejto iniciatíve pridať. Vraj takto sa to nerobí. Tvrdia, že ľudia nie sú hodní a schopní rozhodovať o týchto otázkach. Vraj to musia posúdiť oni, politici, lebo ľudia sa v tom nevyznajú.

My si myslíme opak. A ak ľudia rozhodnú, že súhlasia s týmito 11 riešeniami, presadíme ich. My sme to ľuďom sľúbili a sľub naplníme.

Nespôsobí to náhodou to, že vláda ani nevznikne? Určite nie, nebojte sa. Jasné, opoziční konkurenti budú strašiť, ale po voľbách sa určite budú chcieť dohodnúť. Nevysvetlili by, že len kvôli tomu, že si ľudia odhlasovali riešenia, ktoré už dávno mali platiť, oni budú trucovať a umožnia ďalšiu vládu Fica.

Tých 11 riešení je navyše iba 1 % z budúceho programu vlády. Napríklad vláda I. Radičovej mala v programe vyše tisíc riešení.

Možnosťou hlasovať o konkrétnych opatreniach chceme dať ľuďom, ktorí sú už z politiky sklamaní, nádej, že politici budú naozaj robiť to, čo im sľúbili.

Eduard Heger, tieňový minister financií a poslanec NR SR za OĽANO

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Objavte krásu Zakaukazských krajín

Gruzínsko, Arménsko a Azerbajdžan sú krajiny nachádzajúce sa východne od Turecka. Keďže le…