Domov Slovensko Hlas-SD vyzval vládu, aby sa jej nosnou témou stalo zdravotníctvo

Hlas-SD vyzval vládu, aby sa jej nosnou témou stalo zdravotníctvo

0
0

Mimoparlamentný Hlas-SD vyzval vládu, aby sa jej nosnou témou stalo zdravotníctvo. Pripomína akútnu potrebu dofinancovania zdravotníctva. Podpredseda strany Richard Raši na stredajšej tlačovej konferencii vyhlásil, že financie z rezervy vlády určené na následky pandémie by sa mali využiť okamžite, hovorí aspoň o 500 miliónoch eur.

Zdravotníctvo podľa strany skolabuje, ak nebude dofinancované. V celosvetovej štatistike úmrtí na ochorenie COVID-19 patríme podľa Rašiho do top desať krajín, pričom počet úmrtí u nás nedávno dosiahol číslo 20 000.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: RAŠI: Likvidátori zdravotníctva

Pripomenul, že obetí mohlo byť menej, ak by vláda neexperimentovala napríklad s plošným testovaním. Ministrovi zdravotníctva Vladimírovi Lengvarskému (nominant OĽANO) chýba podľa Hlasu-SD podpora, a to najmä od ministra financií Igora Matoviča (OĽANO), ktorý brzdí jeho návrhy. Mal by preto odísť z funkcie.

Nekompetentnosť pociťujú pacienti

Podpredsedníčka strany Zuzana Dolinková tvrdí, že všetci pacienti pociťujú dôsledky nekompetentného manažovania rezortu zdravotníctva.

Pripomenula predlžovanie čakacích lehôt, ako aj to, že záchranári nemajú podpísané zmluvy so zdravotnými poisťovňami. Doplnila, že na základe optimalizácie siete nemocníc stále nie je známe, ako sa budú zariadenia kategorizovať.

xd, TASR, foto: printscreen  Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…