Domov Šport James Harden sa zapísal do histórie NBA

James Harden sa zapísal do histórie NBA

0
0

Americký basketbalista tímu Houston Rockets dokázal nemožné. Ako prvý hráč v histórii NBA si v zápase pripísal takzvané tripple‑double so 60 bodmi na konte.

Basketbalisti tímu Orlando Magic, ktorí sa v noci z utorka na stredu postavili proti tímu Houston Rockets, boli takpovediac bezmocní. Presnejšie problémy im robil jeden z nich a to James Harden, ktorý bol v zápase skutočne nezastaviteľný.

Okrem 60 bodov na svojom konte pridal aj 11 asistencií a 10 doskokov, čomu sa v americkej NBA hovorí tripple‑ double. Práve vďaka jeho neuveriteľnému výkonu sa tímu Rockets podarilo zvíťaziť 114:107.

Harden prekonal doterajší rekord ligy Russella Westrbooka, ktorý minulý marec pri svojom tripple‑ double zápise zaznamenal 57 bodov, k čomu pridal 13 doskokov a 11 asistencií. Zaujímavosťou je, že sa mu to podarilo tiež proti Orlandu.

Prekonal tímový rekord o 3 body

Rozohrávač Rockets sa nezapísal len do histórie NBA, ale podarilo sa mu prekonať aj historický rekord svojho tímu z roku 1978. O ten sa pričinil Calvin Murphy, ktorému sa v jednom zápase podarilo nastrieľať 57 bodov.

Tie sú však už po tomto zápase minulosťou vďaka vynikajúcemu Hardenovi, ktorému sa tento rekord podarilo prekonať o 3 body.

Otočil aj výsledok zápasu

Okrem jeho skvelého osobného výkonu Harden pomohol svojmu tímu otočiť výsledok v jeho prospech. Len 4 minúty pred koncom zápasu bol stav vyrovnaný 107:107.

Hardenovi stačilo 45 sekúnd na to, aby dal 6 bodov v rade a stav otočil na 113:107. „Je to pekný pocit. Každý večer sa snažím vplývať na hru, či je to skórovanie, doskakovanie, prihrávanie, čokoľvek. Zdá sa, že dnes som robil všetko,“ zhodnotil Harden.

Treba skonštatovať, že Harden má v tejto sezóne skutočne výborne našliapnuté na získanie trofeje pre najlepšieho hráča. Už tretíkrát zaznamenal v jednom zápase viac ako 50 bodov.

To, čo stihol Harden v jednej sezóne, sa niektorému basketbalistovi nepodarí za celú svoju kariéru.

puma, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…