Domov Šport James opäť naprázdno, MVP je znovu Antetokounmpo

James opäť naprázdno, MVP je znovu Antetokounmpo

0
0

Grécky basketbalista Jannis Antetokounmpo obhájil ocenenie pre najužitočnejšieho hráča sezóny NBA (MVP). Líder tímu Milwaukee Bucks sa okrem toho stal aj najlepším obrancom sezóny, čím sa zaradil medzi legendy najlepšej basketbalovej ligy sveta.

Antetokounmpo získal cenu MPV suverénne. Od zástupcov médií dostal 85 hlasov z celkového počtu 101. O stovku hlasov sa postarali píšuci novinári a televízni vysielatelia, jeden hlas pochádzal od fanúšikov.

Druhé miesto obsadil LeBron James (Los Angeles Lakers), ktorého šestnásťkrát zaradili na najvyššiu priečku. Tretí skončil James Harden (Houston Rockets). Lebron James je štvornásovný MVP a celkovo 11-krát bol vo výsledkoch hlasovania v prvej trojke.

Je jedinečný a medzi legendami

Antetokounmpo mal v tejto sezóne NBA priemery 29,5 bodu, 13,6 doskoku a 5,6 asistencie na zápas. Je to absolútne najvyšší priemer, ktorý sa týka troch najdôležitejších štatistík v histórii NBA. Wilt Chamberlain a Elgin Baylor v dávnejšej minulosti síce dosiahli v sezóne viac bodov aj doskokov, ale nie asistencií.

Famózny Grék bol v tejto sezóne piaty najlepší strelec a druhý najúspešnejší v doskakovaní, no v počte minút strávených v priemere na palubovke mu patrí až 71. priečka.

„Urobil toho viac než dosť, aby obhájil pozíciu MVP.Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Zaujímavosti z minulosti s Marcelom Pecníkom … spomienky na monarchiu I. O symboloch dejín…

28. októbra si pripomenieme jeden z najvýznamnejších dátumov našej histórie. Vznik prvej Č…