Domov Šport Kapitán, líder, legenda. Marek Hamšík mení pôsobisko

Kapitán, líder, legenda. Marek Hamšík mení pôsobisko

0
0

Slovenský futbalový reprezentant Marek Hamšík po takmer dvanástich rokoch definitívne opúšťa Apeninský polostrov, aby v nasledujúcich troch rokoch mohol obliekať dres čínskeho Ta‑lien I‑Fang. Na minulotýždňovej tlačovej konferencii Marek neskrýval spokojnosť s uzavretím nekonečnej prestupovej ságy, no taktiež priznal, že rozlúčku s Neapolom si predstavoval inak.

31-ročný Banskobystričan sa stal súčasťou „partenopei“ v júni 2007 po odchode z druholigového celku Brescia Calcio. Počas svojho pôsobenia v bledomodrom drese si Marek pripísal 520 štartov a zaznamenal 119 gólov, pričom v oboch štatistikách nesie status klubového rekordéra.

Jeho najväčšími úspechmi boli dvojnásobný zisk talianskeho pohára (2011/12, 2013/14) a triumf v superpohári v roku 2014.

Chýba mu ligový titul

Do svojej cennej zbierky Marek nikdy nepridal trofej pre víťaza Serie A. Titul talianskeho majstra mu niekoľkokrát ušiel len „o vlások“. „V Taliansku mi chýbala čerešnička na torte v podobe titulu.

Trikrát sme skončili v Neapole druhí. Keby nebolo Juventusu, určite by sme nejaký titul získali,“ pristavil sa sedemnásobný slovenský futbalista roka aj pri hegemónii Juventusu Turín, ktorá trvá už od sezóny 2011/12.

Kluby sa dohodli na prestupovej čiastke vo výške 20 miliónov eur. „Marechiaro“ by si počas troch rokov v Číne mal zarobiť dovedna 27 miliónov.

„Keby nebola ponuka z Číny, kariéru by som ukončil v Neapole. Neskrývam, že aj financie pri tomto prestupe zohrávajú rolu.“

Zbohom povedal cez Instagram

S fanúšikmi spod Vezuvu sa Marek nemal možnosť rozlúčiť priamo, a tak sa za dlhoročnú podporu poďakoval prostredníctvom sociálnej siete Instagram.

„Musím sa vám, priaznivcom Neapola, ospravedlniť. Pevne som veril a sníval o tom, že si povieme zbohom a budem môcť odbehnúť jedno veľké kolo cez celý štadión, pričom by som sa dočkal vášho aplauzu.

Vždy ste ma podporovali a milovali, za čo vám budem vďačný,“ stálo v úvode rozlúčky neapolského kapitána.

Kristián Vrábel, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Neuveriteľný pouličný umelec!

Toto ste ešte nevideli. Tento chlapík ovláda vskutku netradičné umenie. Portréty svojich k…