Domov Zahraničie Kim Čong-un navštívil Čínu

Kim Čong-un navštívil Čínu

0
0

Severokórejský vodca Kim Čong-un absolvoval svoju prvú zahraničnú cestu od svojho nástupu do funkcie v roku 2011. Minulý týždeň navštívil spoločne so svojou manželkou čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga.

Záhadný zeleno‑žltý severokórejský vlak, asi desiatka neoznačených limuzín a všade vôkol stojaci policajti, vojaci a tajní, ktorí zvedavcom a novinárom bránili v robení fotografií.

Tak to minulý týždeň vyzeralo na hlavnej železničnej stanici v Pekingu. Okamžite sa začali množiť špekulácie o tom, že Čínu navštívil severokórejský vodca Kim Čong‑un.

Kim poďakoval za stretnutie

Špekulácie napokon potvrdila čínska tlačová agentúra Sin‑chua, ktorá informovala, že čínskeho prezidenta Si Ťin‑pchinga s manželkou neoficiálne navštívil Kim Čong‑un psrevádzaný svojou polovičkou Ri Sol‑ču.

Podľa uverejnených informácií politici diskutovali o vzájomných vzťahoch i spoločných postojoch. Agentúra tiež uverejnila Kim Čong‑unov osobný list adresovaný čínskemu prezidentovi, v ktorom mu poďakoval za prijatie.

Kim Čong‑un nadväzuje priateľské vzťahy

Už od olympijských hier, ktoré sa konali v juhokórejskom PyeongChangu vo februári a na ktorých štartovali športovci oboch Kóreí pod spoločnou vlajkou, to vyzerá na otepľovanie vzťahov medzi Severnou Kóreou a lídrami svetových veľmocí.

Už skôr boli totiž avizované plánované stretnutia Kim Čong‑una s americkým prezidentom Donaldom Trumpom i juhokórejským prezidentom Mun Če‑inom.

sam, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zahraničie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Ako sa trénuje v zahraničí

Šport je najlepším spôsobom, ako robiť krajine dobré meno v zahraničí. Ten náš je však už …