Domov Šport Kližan so skalpom Djokoviča

Kližan so skalpom Djokoviča

0
0

Slovenský tenista Martin Kližan si na antukovom turnaji v španielskej Barcelone pripísal na svoje konto cenný skalp, keď ako kvalifikant zdolal nasadenú šestku turnaja a bývalú svetovú jednotku.

Kližan sa do hlavnej súťaže turnaja ATP World Tour 500 Barcelona Open BancSabadell – 66. Trofeo Conde de Godó prebojoval po úspešnej kvalifikácii.

Cenný skalp, na Nadala to ale nestačilo

Vo svojom prvom zápase si poradil s Argentínčanom Federicom Delbonisom, aby následne vyzval bývalú jednotku rebríčka ATP Novaka Djokoviča.

Srbský tenista vynechal polovicu minulej sezóny a tiež začiatok tej aktuálnej, aby si doliečil boľavý lakeť a aktuálne sa pokúša o návrat do súťažného kolotoča.

Ten však vôbec nie je jednoduchý o čom „Noleho“ presvedčil aj 140. hráč rebríčka Kližan, ktorý púť Djokoviča na barcelonskej antuke ukončil. Slovenský tenista vyhral šestnásťfinálový zápas v troch setoch 6:2, 1:6 a 6:3.

Pre Kližana to bolo vôbec prvé víťazstvo nad Djokovičom, keď predtým s ním 4-krát prehral. Martin vyhral aj ďalší zápas na turnaji. Po víťazstve nad Felicianom Lopezom mu však v štvrťfinále stopku vystavil domáci tenista, turnajová aj svetová jednotka, Raffael Nadal.

V hre bol aj Kovalík

V Barcelone sme mali aj ďalšieho zástupcu. Jozef Kovalík sa do hlavnej súťaže dostal z kvalifikácie ako lucky loser a v prvom zápase si poradil s argentínskym tenistom Guidom Pellom. Následne narazil na turnajovú trojku, Rakúšana Thiema, ktorému podľahol v dvoch setoch.

max, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Sprítomnená minulosť

V karanténe doma ostáva veľa času na premýšľanie, uvažovanie. Starí Egypťania poznali len …