Domov Šport Kluby vítajú rozhodnutie vlády

Kluby vítajú rozhodnutie vlády

0
0

Až do konca tohto roka nemôže byť na podujatiach viac ako 1 000 ľudí. Tak presne toto opatrenie vlády, ktoré malo zamedziť šíreniu koronavírusu, vyvolalo vo svete športu veľkú nespokojnosť, a športovci to dali vláde aj vedieť. Tá napokon robí ústupok, ktorý kluby všetkých športových odvetví vítajú.

Aktuálne na Slovensku platí, že na jednom podujatí sa do konca júna môže zúčastniť nanajvýš 500 osôb pri dodržaní príslušných zásad a predpisov, od 1. júla mal tento limit stúpnuť na 1 000.

Tento stav mal potom zotrvať niekoľko mesiacov, čo by výrazne obmedzilo konanie športových súťaží a podujatí.

Športové zväzy a kluby aj iné organizácie sa obrátili na Úrad verejného zdravotníctva a chceli konzultovať o možnostiach smerom do nasledujúceho obdobia, aby mohli na podujatiach privítať divákov a neprichádzali o príjmy z toho plynúce.

Športovci sa tešia rozhodnutiu

Premiér Igor Matovič na piatkovej konferencie predstavil ďalšie uvoľňovanie opatrení, a v rámci toho aj jedno dôležité pre športovcov.

Od 1. júla umožní na hromadných podujatiach, kde je možné šachovnicové sedenie, účasť aj nad 1 000 osôb s tým, že celková kapacita nebude naplnená na viac ako 50 percent.

„Ďalšie uvoľnenie opatrení je z pohľadu športu veľmi významné. Celé športové hnutie vrátane Slovenského olympijského a športového výboru apelovalo na štátne orgány, aby sa do hľadísk mohlo dostať viac ľudí a mohli sa organizovať aj väčšie hromadné podujatia.

Košický či bratislavský maratón i iné hromadné športové podujatia budú určite oslavou zdravého životného štýlu.

Dlhodobo hovoríme, že šport je prostriedok k verejnému zdraviu krajiny a v súčasnej dobe to môže platiť dvojnásobne,“ reagoval na uvoľnenie opatrení prezident Slovenského olympijského a športového výboru Anton Siekel.

„Oceňujeme, že konzílium odborníkov v spolupráci s úradom Hlavného hygienika zareagovalo na apely športových zväzov a organizácií predstavením kompromisného riešenia, vďaka ktorému bude možné zaplniť naše zimné štadióny fanúšikmi až do 50 percent z ich kapacity, čo v mnohých prípadoch predstavuje omnoho viac ako 1 000 osôb.

Veríme, že za súčasných podmienok sa bude lepšie dýchať aj našim profesionálnym klubom, pre ktoré sú príjmy z predaja vstupeniek nevyhnutnou súčasťou ich fungovania,“ uviedol v tlačovej správe Slovenský zväz ľadového hokeja.

„Teší nás, že aktivita zo strany ÚLK, SFZ, ale aj zo strany klubov padla na úrodnú pôdu. Percentuálny model, o ktorý sme spolu žiadali, nakoniec vyhodnotili odborníci ako dobré riešenie. Futbal sa hrá pre fanúšikov.

Sme radi, že sa ľudia vrátia na štadióny. To, že môže byť na štadiónoch 50 percent kapacity za dodržania určitých bezpečnostných opatrení, vnímame pozitívne. Je to skvelá správa pre šport a náš futbal,“ poznamenal prezident Únie ligových klubov Ivan Kozák.

red, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

F1: Prekvapivý víťaz VC Maďarska

Francúzsky pretekár Esteban Ocon z tímu Alpine sa stal prekvapujúcim víťazom Veľkej ceny M…