Domov Slovensko Kľúčový svedok viacerých káuz sa zastrelil

Kľúčový svedok viacerých káuz sa zastrelil

0
0

František Böhm, ktorý je kľúčovým svedkom vo viacerých aktuálne políciou vyšetrovaných kauzách, spáchal minulý piatok samovraždu. Pri incidente bola zranená aj jeho manželka. Celý prípad vyvoláva veľa otázok, a aj preto si naň posvieti prokuratúra.

Polícia krátko pred piatkovou polnocou prijala oznámenie o postrelenej žene a zastrelenom mužovi v jednom z rodinných domov v Plaveckom Štvrtku.

„Podľa doterajších informácií mal muž spôsobiť strelné zranenie žene a následne sa mal sám zastreliť. Žena bola so zraneniami prevezená do jednej z bratislavských nemocníc. Muž zraneniu na mieste podľahol,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Bratislave Lucia Mihalíková.

Ako sa už čoskoro ukázalo, jednalo sa o Františka Böhma, kľúčového svedka vo viacerých známych kauzách, a jeho manželku. Tá bola po hospitalizácii v nemocnici v stabilizovanom stave. Podľa informácií viacerých médií mal byť pri celom incidente aj syn manželov.

Prípad preverí aj prokuratúra

Policajný prezident Peter Kovařík sa na facebooku vyjadril, že by nebol rád, ak by sa v prípade smrti Böhma začali šíriť rôzne konšpirácie a špekulácie.

„V žiadnom prípade sa nejedná o vraždu, ale podľa doterajších informácií F. B. spôsobil svojej manželke neúmyselné strelné zranenie a následne sa sám zastrelil,“ skonštatoval Kovařík.

Policajný prezident zároveň nariadil kontrolu postupu Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) v súvislosti so zbraňami, ktoré zostali v držbe zosnulého kľúčového svedka Františka Böhma.

Na celý prípad si však posvieti aj prokuratúra. Podľa generálneho prokurátora Maroša Žilinku je neprípustné, aby osoby obvinené zo závažnej organizovanej trestnej činnosti boli držiteľmi strelných zbraní.

Preto si Žilinka nechal preveriť dôvody, pre ktoré strelné zbrane zostali v Böhmovej držbe. Zároveň, ako uviedol, požiada špeciálneho prokurátora, aby preskúmal správnosť a zákonnosť postupu dozorujúceho prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry.

František Böhm

Böhm bol bývalým príslušníkom Slovenskej informačnej služby. NAKA zadržala a obvinila Böhma minulý rok v septembri v rámci akcie Božie mlyny. S políciou mal spolupracovať pri vyšetrovaní káuz Judáš či Texasan.

Svedčiť mal proti bývalým vrcholným predstaviteľom prokuratúry i polície. Vypovedať mal aj o údajnom podplácaní bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského, ktorý zomrel 30. decembra 2020 po tom, ako sa deň predtým vo väzbe pokúsil o samovraždu, ale aj proti bývalému špeciálnemu prokurátorovi Dušanovi Kováčikovi.

 V minulosti mal spolupracovať s mafiánskou skupinou takáčovcov.

ano, TASR , foto: facebookNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…