Domov Komentáre KLUS: Ďalší tvrdý úder dobrému menu Slovenska v zahraničí

KLUS: Ďalší tvrdý úder dobrému menu Slovenska v zahraničí

2
1

Po dekáde vlády R. Fica, ktorú začal pred dvanástimi rokmi bizarnou koalíciou s V. Mečiarom a J. Slotom, to s dobrým menom Slovenska v zahraničí nikdy nebolo príliš ružové.

Málokto by si ale myslel, že to môže byť ešte horšie. A predsa sa to posledné mesiace podarilo. Slovensko sa stalo miestom vraždy novinára píšúceho o prepojení mafie na Úrad vlády.

O pár dní na to dostal obraz Slovenska v zahraničí ďalší úder v podobe expremiérovho blúznenia o štátnom prevrate organizovanom zo zahraničia. No a aby toho nebolo málo, pár týždňov na to, sa na svetlo sveta vyplavujú z Nemecka závažné informácie.

Podľa nich sa donedávna neohrozený dnes už exminister vnútra Kaliňák, mohol zúčastniť na mimoriadne vážnom únose.

Ten bol podľa nemeckej Spolkovej prokuratúry organizovaný priamo Vietnamskou socialistickou republikou s cieľom dostať jej občana, niekdajšieho vietnamského politika a vedúceho pracovníka tamojšej štátnej ropnej spoločnosti Trinh Xuan Thanha, späť do vlasti.

To sa aj za doposiaľ nejasných okolností, v ktorých figuruje o. i. slovenský vládny hotel aj špeciál, podarilo a odsúdili ho v dvoch procesoch dvakrát na doživotné tresty väzenia.

Ak sa podozrenia nemeckej tlače, ktoré aj v posledných dňoch rozširujú mozaiku účasti Slovenska, potvrdia, budeme mať závažný problém.

Predstava, že členská krajina EÚ a Schengenskej zóny spolupracuje na únose občana krajiny, v ktorej nie je garantovaný férový súdny proces, vyvoláva dojem škandálu nebývalých rozmerov.

O to viac, že Trinh Xuan Thanh požiadal v Nemecku, a teda v krajine, ktorá je naším najdôležitejším obchodným partnerom a kľúčovým investorom, o politický azyl.

Obávam sa, že nás po odchode SMERu a jej potentátov do politického zabudnutia, čakajú zložité diplomatické časy a ťažké obdobie naprávania poškodeného dobrého mena Slovenska v zahraničí.

Martin Klus, politológ a poslanec NR SR za stranu SaS

Načítať ďalšie súvisiace články
 • HEGER: Mýtny tender: vážny dôvod na basu

  Mýto, ktorým žilo Slovensko posledné dni, je veľkou kauzou šéfov Smeru predsedu Roberta Fi…
 • Duda mení pôsobisko

  Ondrej Duda sa po viac než troch rokoch strávených v nemeckej Bundeslige sťahuje na Britsk…
 • Počet dôchodcov rastie

  Počet dôchodcov na Slovensku z roka na rok stúpa. Ku koncu minulého roka evidovala Sociáln…
Load More By admin
Load More In Komentáre

2 komentáre

 1. Julius

  2. augusta 2018 at 13:43

  pán Klus o blúznení Fica,ako ste to napísal,byť vami pomlčím,kto vám to verí aj tých pár slniečkárov si už sype popol na hlavu.

  Odpoveď

  • Martin Klus

   3. augusta 2018 at 16:16

   Ďakujem za komentár p. Julius. A môžem vedieť z čoho si tí slniečkári sypú popol na hlavu a tiež prečo mi už podľa vás nik neverí?

   Odpoveď

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

HEGER: Mýtny tender: vážny dôvod na basu

Mýto, ktorým žilo Slovensko posledné dni, je veľkou kauzou šéfov Smeru predsedu Roberta Fi…