Domov Slovensko Kotleba vs. Danko

Kotleba vs. Danko

0
0

Vzťah predsedu národniarov Andreja Danka a lídra ĽS NS Mariana Kotlebu nebol nikdy príliš pozitívny, no v poslednom období sa ešte viac vyhrocuje.

Vojna, ktorú avizoval Danko, sa začala a Kotleba reagoval podnetom priamo na Generálnu prokuratúru. Trestné oznámenie podal za vyhrážanie sa predsedu parlamentu, ktorý chce, podľa svojich slov, dostať ĽS NS na perifériu politického i spoločenského života.

Danko má jasný cieľ

Ešte toto leto, konkrétne v júli, Danko sa na svojom brífingu vyslovil, že začal s kotlebovcami rovnakú vojnu, akú kedysi viedol so Slotom. Šéf parlamentu vtedy upozornil, že podnikne kroky, ktoré umožnia Kotlebovu ĽS NS zrušiť.

V priebehu minulého týždňa ústavnoprávny výbor prerokovával návrh zákona o antisemitizme, ktorý predložil práve predseda parlamentu a SNS Andrej Danko.

Po jeho zahraničných cestách v Jeruzaleme či absolvovaní parlamentného summitu euroázijských krajín v tureckej Antalyi sa stal mužom činu. „Ak dnes niekto popieraním holokaustu naháňa politické body, zaslúži si spoločenské odsúdenie a odstavenie na okraj spoločnosti,“ vyslovil Danko na výbore.

Rovnako tak dodal, že stranu, ktorá popiera základné hodnoty, je nutné dostať na perifériu a je ochotný čeliť aj trestným konaniam.

Danko získal podporu

Podporu Dankovmu návrhu vyslovil i veľvyslanec Izraela na Slovensku Zvi Aviner Vapni, ktorý Dankovi vďačí za takýto návrh zákona. Návrh podporuje dokonca aj opozícia.

V rámci nej aj Miroslav Beblavý, ktorý však podotkol, že koalícii často prechádzajú zmeny ústavných zákonov práve vďaka hlasom poslancov ĽS NS.

Zástupca ĽS NS Rastislav Schlosár bol jediný, ktorý oponoval. Argumentoval tým, že problémom je skôr antislovakizmus a antihungarizmus a nie antisemitizmus.

Židov je na Slovensku pár tisíc, ale problémy Slovákov sú tými, ktoré sú v úzadí. „Pánovi poslancovi treba pripomenúť, prečo tu zostalo len tak málo židov. História sa nesmie zopakovať,“ reagoval izraelský veľvyslanec.

Kotleba podal trestné oznámenie

Marian Kotleba podal trestné oznámenie na predsedu parlamentu a SNS Andreja Danka za vyhrážanie. Poslanec za ĽS NS Milan Uhrík tvrdí, že reagujú na Dankove slová o vyhlásení vojny jeho strane.

Generálna prokuratúra postúpila oznámenie Krajskej prokuratúre v Bratislave. Rekcia šéfa národniarov na seba nenechala dlho čakať.

„Marian Kotleba je tu len preto, že niektoré digitálne médiá šíria množstvo hlúpostí,“ vyjadril sa Danko. „Z politickej strany Mariana Kotlebu sa smejú aj v Rusku, aj v Srbsku a všade, kde si on myslí, že by ho privítali,“ dodal šéf národniarov.

Denis Ruščák, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
  • VIDEO: Živá fontána

    Neuveriteľné vystúpenie predviedla trojica mladíkov v najnovšej sérii relácie hľadajúcej t…
  • VIDEO: Psí kameň, papier, nožnice

    To, že psy sú neuveriteľne inteligentné už asi všetci vieme. Videli ste však už hrať psíka…
  • VIDEO: Keď ľudskosť víťazí

    Predstavte si, ako reagujete v pozícii šoféra, ktorému niekto iný „vpáli“ do cesty a takme…
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Živá fontána

Neuveriteľné vystúpenie predviedla trojica mladíkov v najnovšej sérii relácie hľadajúcej t…