Domov Šport Kuzminová sa stala majsterkou sveta

Kuzminová sa stala majsterkou sveta

0
0

Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová si splnila svoj sen, za ktorým sa naháňa celú svoju kariéru. Na majstrovstvách sveta v biatlone vo švédskom Östersunde vystúpala až na najvyšší stupienok. V rýchlostných pretekoch na 7,5 km sa stala majsterkou sveta.

S Nasťou to tesne pred šampionátom vôbec nevyzeralo dobre. Kvôli chorobe vynechala zmiešanú štafetu na 2×6 a 2×7,5 km a nebolo celkom isté či bude schopná postaviť sa na štart rýchlostných pretekov.

Nasťu však poznajú všetci ako veľkú bojovníčku a svojej povesti neostala nič dlžná. Nielen, že na štarte napokon nechýbala, ale náročné preteky aj vyhrala.

V 94-člennej konkurencii dobehla prvá o 9,7 s pre Nórkou Ingrid Tandrevoldovou a 12,6 s pre treťou Nemkou Laurou Dahlmeierovou. Pre Slovensko tak  vybojovala historicky prvú zlatú medailu zo svetového šampionátu v biatlone.

„Určite je to obrovské šťastie. Sú to neopísateľné pocity. Je to pre mňa ako biatlonový sen. Len sa obávam, že po dnešnom šprinte, už nebudem môcť pre chorobu štartovať v ďalších pretekoch.

Ďakujem všetkým fanúšikom. Aj pre nich som pokračovala v kariére po olympiáde. A mohla som si splniť ešte jeden sen,“ povedala značne chorobou vyčerpaná, no šťastná slovenská biatlonová hviezda krátko po pretekoch.

Nasťa napokon štartovala aj v stíhacích pretekoch. Napriek tomu, že ešte nebola celkom fit, predviedla špičkový bežecký výkon, avšak ako sa ukázalo, šťastíčko na strelnici si vybrala už v šprinte.

So siedmimi netrafenými terčíkmi na medailu pomýšľať nemohla, napokon dobehla na solídnom šiestom mieste.