Domov Šport Kuzminovej rozprávka v Hochfilzene, ovládla stíhacie preteky

Kuzminovej rozprávka v Hochfilzene, ovládla stíhacie preteky

0
0

Anastasia Kuzminová zvíťazila na stíhacích pretekoch na 10 km v rakúskom Hochfilzene v rámci 2. kola biatlonového Svetového pohára. Druhá skončila Fínka Kaisa Mäkäräinenová a tretia Daria Domračevová z Bieloruska.

Po vynikajúco zvládnutých rýchlostných pretekoch (2. miesto) sa Nasťa Kuzminová pokúsila zlomiť horšiu bilanciu v stíhacích a dokonale sa jej to podarilo.

Napriek obrovským nervom na strelnici urobila iba jedinú chybičku a zvíťazila.

Anastasia Kuzminová dosiaľ vyhrala stíhacie preteky iba na Holmenkollene a pomer víťazstiev k šprintom znížila na 3:4. Okrem toho má na konte aj jeden triumf z masového štartu.

Predviedla veľkú vôľu po víťazstve. Bola veľmi rýchla na trati a už dávno sme nevideli, aby pretekár tak dlho čakal na vystrelenie štyroch rán a všetky trafil.

Drvivej väčšine pretekárov by sa to nepodarilo. Ziskom šesťdesiatich bodov sa výrazne posunula aj v hodnotení SP už do prvej desiatky.

„Vždy je úžasné, ak sa dostanete na pódium, o to viac ak na prvé miesto. Vždy sa veľmi teším na každý štart.

Dnes to nebolo inak a navyše včera som vybojovala veľmi dobrú štartovú pozíciu, takže som dnes cítila šancu. Na strelnici to bolo pre mňa veľmi ťažké, lebo mi dochádzal dych.

Len som si stále hovorila: „Nasťa, kľud, ber to pozitívne, krôčik po krôčiku…“ Ale samozrejme, že som sa obávala tej poslednej streľby i rany. Ale vyšlo to.

Boli to veľmi zaujímavé preteky. Od dnes mám znova rada stíhacie preteky (smiech). Cítim sa na trati stále lepšie a lepšie, vidím, že forma stúpa, takže sa z toho teším,“ povedala Anastasia Kuzminová pre IBU.

val, biatlon­‑info.sk, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koment 01/2020: Čo čaká Slovensko a svet v roku 2020?

Milí čitatelia! V mene celej redakcie týždenníka Koment si Vám dovoľujeme do roku 2020 pop…