Domov Slovensko Lipšica mala sledovať SIS, Matovič pohrozil Kollárovi

Lipšica mala sledovať SIS, Matovič pohrozil Kollárovi

0
0

Ak by sa potvrdili podozrenia, že špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica sledovala Slovenská informačná služba (SIS), podľa predsedu OĽaNO Igora Matoviča by post šéfa tejto inštitúcii mal byť odobratý hnutiu Sme rodina, ktoré ho obsadzuje.

Daniel Lipšic pred piatkovým rokovaním Výboru Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť, na ktorý bol prizvaný, naznačil, že ho cestou prenasledovalo auto s neexistujúcimi „ešpézetkami“. Existujú podľa neho indície, že ho sledovali príslušníci SIS. O týchto podozreniach mal v stredu 22. septembra rokovať aj Osobitný kontrolný výbor Národnej rady (NR) SR pre kontrolu činnosti SIS.

Špeciálny prokurátor podľa šéfa hnutia OĽaNO a ministra financií Igora Matoviča pri podozreniach o sledovaní jeho osoby SIS vychádza z informácií, ktoré má, a treba tomu dávať dôležitosť.

Ak by to bola pravda, išlo by podľa Matoviča o obrovské zlyhanie SIS. „Ak by sa preukázali slová Daniela Lipšica, že by za týmto ‚hataním‘ spravodlivosti bola činnosť SIS, treba buchnúť po stole a zobrať tento post Sme rodina,“ doplnil.

Všetko je inak

Už v pondelok uverejnil Lipšic stanovisko, v ktorom informoval, že situácia okolo jeho piatkového sledovania tajnou službou sa vysvetlila.

„Bolo mi bezpečnostnými zložkami objasnené, že išlo o individuálne zlyhanie vodiča jednej z bezpečnostných zložiek, a tým to považujem za vyriešené,“ uviedol Lipšic.

Bezpečnostné zložky mu mali oznámiť, že uvedený vodič bol na detektore lži a výsledok potvrdil, že nešlo o akciu namierenú proti špeciálnej prokuratúre. K tomu, že svojimi slovami prispel k ďalšiemu vyhroteniu vzťahov v koalícii, sa však nevyjadril.

 ano, TASR, foto: TASR/Jakub KotianNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

NAĎ: Ďalší IDEB úspešne za nami

Bratislava minulý týždeň uvítala už 9. ročník medzinárodného obranného veľtrhu IDEB 2022. …