Domov Slovensko Matovič sa vyhráža odchodom z koalície

Matovič sa vyhráža odchodom z koalície

0
0

Ústavnoprávny výbor NR SR v pondelok ukončil vypočutie siedmich kandidátov na post generálneho prokurátora. Všetci siedmi sa budú uchádzať o hlasy poslancov v parlamentnej voľbe.

Členovia výboru odhlasoval, že všetci kandidáti – Jozef Čentéš, Tomáš Honz, Ján Hrivnák, Juraj Kliment, Rastislav Remeta, Ján Šanta a Maroš Žilinka, spĺňajú podmienky stanovené v zákona o prokuratúre na kandidatúru na generálneho prokurátora a odporúča parlamentu postúpiť všetkých kandidátov na voľbu do NR SR.

Poslanci by mali zvoliť jedného z nich na 18. schôdzi NR SR, ktorá sa začala v utorok 24. novembra. Predbežne bola voľba naplánovaná na stredu 25. novembra.

Mimovládna organizácia Transparency International Slovensko však navrhuje, aby poslanci hlasovali o novom generálnom prokurátorovi až 8. decembra. Je podľa nich potrebné preveriť a prediskutovať množstvo výrokov, ktoré odzneli na vypočutí.

Matovič varuje partnerov

S voľbou generálneho prokurátora sa vždy spájali aj politické prekáračky. Inak tomu nie je ani teraz. Po rôznych zákulisných informáciách vystríhal predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) svojich koaličných kolegov, aby ich ani nepadlo spájať sa pri voľbe generálneho prokurátora s opozíciou.

Povedal, že ak by niektorá koaličná strana zvolila generálneho prokurátora s podporou opozície, jeho hnutie odíde z koalície.

Na výrok reagovala predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová, ktorá skonštatovala, že strana nikdy nekomunikovala a nebude komunikovať s opozíciou, ktorej predstavitelia sú zodpovední za pokrivenú spravodlivosť na Slovensku.

Strana SaS odmieta špekulácie o dohodách s opozíciou. „Igor Matovič upodozrieva SaS neprávom, zrejme si však hľadá ďalšiu zámienku na ukončenie premiérovania. Navyše, na Koaličnej rade sa dohodla pri voľbe generálneho prokurátora zelená karta,“ uzavrela SaS.

 red, SITA, foto: SITANačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

RAŠI: Medicínsky nezmysel

Medicínsky nezmysel. Inak sa aktuálne celonárodné plošné testovanie, ktoré trvá deväť dní …