Domov Slovensko Mazurek späť v parlamente

Mazurek späť v parlamente

0
0

Všetko sa dá, keď sa chce. A zdá sa, že exposlanec Milan Mazurek chce veľmi. Po tom, čo má nárok na odstupné vo výške dvoch poslaneckých platov, pokuta 10-tisíc eur udelená Najvyšším súdom sa zaplatí takmer sama. Poslanecký plat už poberať síce nebude, no do NR SR bude chodiť ako asistent.

Keďže slovo „sekretárka“ sa už v dnešnom administratívnom žargóne nepoužíva, Milan Mazurek bude v parlamente poberať plat ako asistent.

Konkrétne bude pomáhať poslancovi Mariánovi Chmelárovi (ĽSNS), ktorý v NR SR nahradil Milana Uhríka. Ten sa stal poslancom v europarlamente.

Príde si na svoje

Milan Mazurek si finančne slušne prilepší. Hoci nepresiahne hranicu 3 000 €, ani suma približne 2 700 € za mesiac nie je na zahodenie. Do konca volebného obdobia si tak príde na takmer 14 000 €.

Mazurek ešte musí zaplatiť pokutu 10 000 € Najvyššemu súdu SR. A to potom, čo bol odsúdený za hanobenie rasy, národa a presvedčenia. Keďže šlo o úmyselný trestný čin, rozsudkom Mazurek stratil mandát poslanca.

ĽS NS prichádza o členov

Ani ĽSNS sa odchodom, či už núteným alebo nenúteným, zo svojej strany nevyhla. Okrem toho, že Mazurek prišiel o mandát poslanca a poslanec Uhrík putoval do Európskeho parlamentu,

ĽSNS prišla i o ďalších straníkov. V roku 2016 bol poslanecký klub tvorený 14 ľuďmi. Po voľbách do parlamentu nenastúpil Andrej Medvecký, ktorý bol obvinený za ublíženie na zdraví.

Práve vtedy ho nahradil Milan Mazurek. Toho mal nahradiť Milan Špánik, ktorý však do klubu ĽS NS nevstúpil. Krátko po voľbách zomrel Ondrej Binder a toho nahradil poslanec Ján Mora.

Na odchode je však aj ten. Dôvodom majú byť ideologické nezhody a Kotleba ho teda z poslaneckého klubu vylúčil. Mora bol pritom veľmi blízkym spolupracovníkom práve predsedu strany.

Pravidelne sa zúčastňoval aj demonštrácií. Preslávil sa vetou „požehnané biele Vianoce“, ktorú napísal na svojom Facebooku.

Denis Ruščák, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

8. Tiger Woods (62,3 milióna USD, golf)

Po dvoch quarterbackoch amerického futbalu presedláme na predsa len jemnejší šport. Osmičk…