Domov Slovensko Mimoparlamentné strany sa zhodujú, že vláda boj s pandémiou nezvláda

Mimoparlamentné strany sa zhodujú, že vláda boj s pandémiou nezvláda

0
0

Vláda boj s pandémiou nového koronavírusu nezvláda. Súčasný lockdown je nesystémový, riešeniu situácie nepomôže. V nedeľnej diskusnej relácii TA3 V politike sa na tom zhodli lídri mimoparlamentných strán PS, KDH a SNS. Úplne jednotní však nie sú v otázke povinného očkovania.

Podľa predsedníčky PS Ireny Biháriovej „aká vláda, taká pandémia. Ilustruje jej zbabelosť“. Biháriová podporuje povinné očkovanie nad 18 rokov, v niektorých zdravotných prípadoch však odporúča konzultovať podanie vakcíny s lekárom.

Pripomenula, že ani v tretej vlne nie je dohodnutý odškodňovací systém, voči návrhu 500-eurového bonusu z dielne ministerstva financií má výhrady. Návrh reformy zdravotníctva nevníma ako zlý, podporuje skôr dobudovanie Rázsoch ako kúpu súkromnej nemocnice.

Šéf KDH Milan Majerský označil súčasný lockdown za „mačkopsa“, zmysel by podľa neho mal, keby v tejto situácii platil spravodlivo pre všetkých.

„Ak chce vláda vyhovieť len niekomu, nevyhovie nikomu,“ skonštatoval Majerský. Je presvedčený, že by pomohlo zatvorenie celej krajiny vrátane ekonomiky. Dôraz kladie na očkovanie.

Návrh ministra financií Igor Matoviča (OĽANO) kritizuje, vrátane možného výpadku miliónov eur ročne pre samosprávy. Zdôrazňuje potrebu zvýšenia platov zdravotníkom. Za najpodstatnejšiu považuje reformu zdravotníctva, avšak nie v podobe, v akej je navrhnutá.

Líder SNS Andrej Danko zas hovoril o „absolútnom chaose a anarchii“, vláda podľa neho predvádza metódu pokus-omyl. Okrem ekonomického zlyhania hovorí o zlyhaní aj v iných oblastiach.

„Vyvolávajú stres a beznádej u ľudí,“ zhodnotil Danko. Lockdown označil za chaos a predčasné opatrenie, kritizoval jeho zavedenie zo dňa na deň. Očkovanie vníma len ako jednu z ciest. Sám očkovaný zatiaľ nie je.

Na margo Matovičovho bonusu uviedol, že nevie, ako sa bude realizovať, avšak všetko, čo pomôže seniorom, víta. Reformu zdravotníctva víta, volá však po zvyšovaní platov, je proti rušeniu nemocníc.

Ak vláda situáciu nezvláda, pripomenul komunálne a samosprávne voľby, s ktorými by sa dali spojiť aj parlamentné.

red, TASR, foto: printscreenNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…