Domov Slovensko Minister Naď otvoril medzinárodný veľtrh obrannej techniky IDEB 2021

Minister Naď otvoril medzinárodný veľtrh obrannej techniky IDEB 2021

0
0

Minister obrany SR Jaroslav Naď otvoril 8. ročník medzinárodného veľtrhu obrannej techniky IDEB 2021, na ktorom majú svoje zastúpenie už tradične aj Ozbrojené sily SR so svojou technikou a výzbrojou. Tento rok sa na veľtrhu v bratislavskej Inchebe predstavuje 91 vystavovateľov z 12 krajín.

Na slávnostnom otvorení sa zúčastnili tiež predseda vlády SR Eduard Heger, minister obrany ČR Lubomír Metnar, štátny tajomník rezortu obrany Marian Majer a náčelník Generálneho štábu OS SR gen. Daniel Zmeko.

„Rezort obrany je hrdým partnerom medzinárodného veľtrhu obrannej techniky už od roku 2008. Ide o dôležité podujatie, ktoré zohráva kľúčovú úlohu pri podpore a rozvoji slovenského bezpečnostného a obranného priemyslu a ktoré nám zároveň umožňuje prezentovať napredovanie v modernizácii vojenskej techniky našich ozbrojených síl,“ povedal minister obrany Jaroslav Naď.

Doplnil, že ani tento rok na výstavisku nechýbajú podniky domáceho obranného priemyslu, či zástupcovia medzinárodných inštitúcií, ako napríklad Európska obranná agentúra či Agentúra NSPA.

Šéf rezortu obrany ďalej priblížil, že tohtoročný veľtrh počíta s účasťou rôznych vystavovateľov a účastníkov z viacerých krajín sveta, čo vytvára naozaj vynikajúcu príležitosť, ako prezentovať to najlepšie, čo Slovensko v tejto oblasti má a môže ponúknuť.

„Či už ide o špičkové produkty našich domácich zbrojárskych podnikov, alebo napríklad nové kanónové húfnice ZUZANA 2 – verím, že svoje uplatnenie nájdu aj za hranicami nášho štátu,“ dodal minister.

 

red, mo, foto: facebook  Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Mystifikátor

Je tragédiou spoločnosti, ak sa do jej popredia dostane človek s pochybnou minulosťou. Muž…