Domov Slovensko Na základný vojenský výcvik nastúpilo najviac čakateľov za posledných päť rokov

Na základný vojenský výcvik nastúpilo najviac čakateľov za posledných päť rokov

0
0

Na základný vojenský výcvik nastúpilo najviac čakateľov prípravnej štátnej služby a absolventov vysokých škôl za uplynulých päť rokov. Príprava celkovo 491 nováčikov bude z kapacitných a organizačných dôvodov prebiehať súbežne na dvoch miestach – v kasárňach 4. čs. brigády v Martine a vo výcvikovom priestore vojenského obvodu Lešť.

„Sú to skvelé správy – po rekordnom počte prihlášok do OS SR máme aj rekordný počet vyhovujúcich uchádzačov, ktorí sú už na tej najlepšej ceste stať sa profesionálnymi vojakmi a vojačkami Ozbrojených síl SR.

Držím im palce v náročnej príprave na službu vlasti,“ uviedol minister obrany SR Jaroslav Naď. Zvýšený záujem rezort prisudzuje reálnemu zlepšovaniu podmienok výkonu štátnej služby profesionálnych vojakov.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: NAĎ: Silné reči, prázdne slová

Nádejnú posilu Ozbrojených síl SR ocenil aj náčelník Generálneho štábu OS SR gen. Daniel Zmeko. „Ceníme si vysoký záujem o službu v ozbrojených silách a osobne pevne verím, že počas základného výcviku novoprijaté vojačky a vojaci získajú všetky potrebné zručnosti,“ povedal.

Upresnil tiež, že v rámci oboch výcvikových lokalít sú prijaté opatrenia proti šíreniu ochorenia COVID-19, pričom všetci účastníci výcviku sú proti tomuto ochoreniu zaočkovaní.

Výcvik nováčikov sa už začal

Po nástupnej administratíve a vystrojení boli nováčikovia zaradení do výcvikových čiat, u ktorých začal výcvik v súlade s programami prípravy.

V nasledujúcich týždňoch čakatelia absolvujú výcvik zameraný na zvládnutie základných vojenských vedomostí a praktických zručností v ovládaní zbraní.

Prvá fáza výcviku

Prvá fáza výcviku je zameraná na adaptáciu na vojenský život a rôzne druhy odbornej prípravy v oblastiach poradovej, taktickej, spojovacej, ženijnej, zdravotníckej, ako aj telesnej zdatnosti a psychickej odolnosti.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Čo nás čaká v roku 2022

V teoretickej príprave sa oboznámia s účinkami jadrových, chemických a biologických zbraní a s opatreniami pri úniku toxických látok
Úspešní absolventi zložia vojenskú prísahu 25. februára 2022 počas slávnostného vyradenia.

red, mo, foto: facebook  Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

M. Viskupič: Od 1. 7. 2022 začína platiť zaokrúhľovanie. 1 a 2 centové mince zmiznú z bežného používania

Často počúvame, že nás drobné mince obťažujú a zaťažujú nám peňaženky. Obzvlášť v dnešnej …