Domov Komentáre NAĎ: Ďalší IDEB úspešne za nami

NAĎ: Ďalší IDEB úspešne za nami

0
0

Bratislava minulý týždeň uvítala už 9. ročník medzinárodného obranného veľtrhu IDEB 2022. Bol to najúspešnejší, ale zatiaľ aj najdôležitejší ročník tohto bratislavského veľtrhu.

Tohtoročný IDEB prekonal hneď niekoľko rekordov. 100 vystavovateľov z 15 krajín na 16 500 metrov štvorcových – takúto mierku bratislavský IDEB dosiaľ nikdy nemal. Nikdy dosiaľ nebolo vidieť ani takú slušnú účasť ústavných činiteľov ako teraz.

Otvárací ceremoniál svojou prítomnosťou poctil premiér Eduard Heger, minister vnútra Roman Mikulec, minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský – ako aj česká ministerka obrany Jana Černochová.

Dôležitosť tohtoročného IDEBu podčiarkol v prvom rade trvajúci vojenský konflikt na Ukrajine. Vnímam to vo svojej každodennej práci, vidíme to všetci každý deň na sociálnych sieťach a potvrdila to aj účasť na tohtoročnom IDEBe.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: NAĎ: Dva obrazy Slovenska

Široká verejnosť od začiatku vojny na Ukrajine prejavuje záujem o vojenskú techniku viac než kedykoľvek predtým. „Es-tristovky“, „bajraktary“… Patrioty, Patrie, Zuzany. Kedysi týmto slovám rozumeli len zasvätenci v armáde a na ministerstve obrany.

Dnes o nich budete počuť aj v miestnom pohostinstve. Ak bežného človeka skutočne zaujíma téma vojenskej techniky, miestom, kde sa o nej dozvie naživo najviac, je práve najväčší slovenský veľtrh obrannej techniky IDEB.

IDEB je kľúčovým podujatím aj z perspektívy rozsiahlej modernizácie, ktorou dnes naše ozbrojené sily prechádzajú. Od najväčších po tie najmenšie máme otvorených viac než 100 modernizačných projektov. 100 projektov znamená niekoľko násobne viac firiem, zo Slovenska či zo zahraničia, zapojených do výroby a obstarania novej techniky.

IDEB je nenahraditeľnou platformou pre výmenu informácií, skúseností a kontaktov medzi firmami a štátmi – a tak tomu bolo aj tento rok. Som rád, že náš rezort obrany bol opäť naplno pri tom.

Jaroslav Naď, minister obranyNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Slovensko navštívi holandský kráľovský pár

Na pozvanie prezidentky Zuzany Čaputovej pricestuje na oficiálnu návštevu Slovenska holand…