Domov Komentáre NAĎ: Maznák skončil bez opatery aj hýčkania

NAĎ: Maznák skončil bez opatery aj hýčkania

0
0

Martin Glváč, verejnosti známy skôr ako Maznák, konečne po tom, ako hnutie OĽANO zverejnilo jeho komunikáciu s obžalovaným objednávateľom vraždy Jána a Martiny Kočnerom, odstúpil z funkcie podpredsedu NR SR.

Do tejto funkcie sa samozrejme nikdy ani nemal dostať a dúfam, že po dalších voľbách v politike aj nadobro skončí. A bude rád, keď iba tam.

Jeho politická, presnejšie povedané politicko‑biznisová kariéra siaha ešte do čias mečiarizmu, keď spoločne s Fedorom Flašíkom robili pre HZDS.

Už vtedy Glváč zarábal milióny z našich spoločných peňazí a nadväzoval kontakty s mečiarovskými tiežprivatizérmi a inou kriminálnou spodinou, ktorú by sme mohli a vlastne aj mali nazvať mafia.

Koho vlastne prekvapuje, že sa stal jedným z akcionárov Smeru? Okrem už známej komunikácie s Kočnerom, Zsuzsovou a podobnými závadovými osobami, sa Glváč ukázal aj počas jeho pôsobenia na rezorte obrany.

Pripomeňme si pár chuťoviek: Glváč napríklad predražene a bez reálnej potreby nakúpil dve lietadlá L-410 cez sprostredkovateľskú firmu Manipul za 10 miliónov.

Dotiahol oligarchom Výbohom predjednaný nákup dvoch dopravných lietadiel Spartan za 99 miliónov, ktorých zmluvu pred verejnosťou taja, aj keď súd rozhodol o nutnosti jej odtajnenia.

Dokonca už po voľbách 2016 narýchlo podpísal modernizáciu BVP za 27 miliónov. Nehovoriac o nákupe 9 kusov vrtuľníkov Blackhawk za 250 miliónov bez adekvátnej výbavy a výzbroje.

Dohodil tiež Bödörovej SBS Bonul, aby tá postavila (!) zjavne najdrahšie styčné veliteľstvo NATO NFIU zo všetkých, ktoré sa kde stavali.

Robil tiež kšefty s  terajším generálnym tajomníkom MOSR Hoľkom za SNS, keď od neho nakúpil predražené letiskové systémy. Tento zjavný podvod už vyšetruje (dúfajme) aj NAKA.

Nehovoriac o krytí tunelovania vojenského spravodajstva. Tí, ktorí boli spomínaní ako podozriví z tunelovania, sa ho na oplátku snažili kryť po odhalení jeho komunikácie s obžalovanou sprostredkovateľkou vraždy Jána a Martiny, so Zsuzsovou.

Je už len málo známou čerešničkou na torte, že Glváč, ešte pred trápnym Dankovým povýšením na kapitána, protizákonne povýšil všetkých členov Ficovej vlády do hodnosti plukovníka v zálohe.

To je len malá ukážka Glváčovho parazitovania vo vysokej politike, kde už je vyše 20 rokov. Mafia musí skončiť! Stačilo. My v OĽANO po nej ideme a výsledky veru prichádzajú.

Jaroslav Naď, obranný expert hnutia OĽaNO

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Sprítomnená minulosť

V karanténe doma ostáva veľa času na premýšľanie, uvažovanie. Starí Egypťania poznali len …