Domov Cestovanie Naj destinácie pre vítanie nového roka 2019

Naj destinácie pre vítanie nového roka 2019

0
0

Ani vám sa to nechce veriť? Čoskoro sa budeme obzerať za rokom 2018 a otvárať dvere novému roku 2019. Vianočné sviatky i Silvester trávi každý z nás po svojom. Nájdu sa však aj ľudia, ktorí začiatok nového roka začínajú vždy na inom mieste.

Ak nepatríte medzi tých, ktorí dodržujú striktne tradície a tvoria si svoje vlastné, cestovanie za zážitkami, dobrodružstvom i oddychom je ideálnou voľbou. Motív je rôzny, no privítať Nový rok 2019 na jednom z týchto miest má svoje nesporné čaro.

Ooh, New York

Nový rok po americky nezažijete nikde inde ako na Times Square. Táto tradícia sa v najľudnatejšom meste USA udržuje od roku 1907, kde sa vždy konali obrovské oslavy.

Mesto má viac ako 8,6 milióna obyvateľov a vítanie nového roka je pre miestnych i pre turistov vyvrcholením roka. Hoci sú ulice plné ľudí a ťažko sa niekam pohnete, New York ponúka neopakovateľnú atmosféru ako z filmu.

Nádherný ohňostroj je len bonusom, ktorý na Nový rok v New Yorku zažijete. Ak teda túžite po hollywoodskom novom roku, centrum Big apple je to správne miesto.

Horúci Dubaj

Čo myslíte, kde inde ako v Dubaji je rozpočet na vítanie nového roka vyšší? Samozrejme, nikde na svete. Najokázalejšie oslavy ročne uvidí na vlastné oči viac ako pol milióna turistov.

Svetelná show v podaní mrakodrapu Burj Khalifa, divadlo fontán a nechýba ani veľkolepý ohňostroj. Toto honosné vítanie nového roka je cenovo poriadne náročné ako pre organizátorov, tak i pre turistov.

Silvester v Dubaji.

Ak by ste si chceli zarezervovať ubytovanie v Dubaji v čase Silvestra, vedzte, že rezervácie sú často plné už rok dopredu. Mimochodom, o honosnosti osláv svedčí aj fakt, že náklady na ohňostroj sú zapísané v Guinnesovej knihe rekordov ako vôbec tie najväčšie.

Slnečné Tenerife

Tráviť zimné mesiace v teple sa stáva v posledných rokoch skutočným trendom. Ak máte dovolenku a chcete sviatky využiť naplno, slnečné Tenerife určite nesklame.

Silvester na kanárskych ostrovoch znie naozaj ako zo sna. Oslavy na námestiach, temperamentná hudba, divoké diskotéky a krásny ohňostroj. Prechádzky po piesočnatej pláži pod palmami vás prinútia uvažovať nad tým, že by každý rok mohol začínať a končiť tak dobre.

Pre miestnych je oslava nového roka tradíciou, no turisti v baroch a na uliciach sú viac menej jej súčasťou.

Thajské Las Vegas – Bangkok

Bangkok je hlavné a najväčšie mesto Thajska s viac ako 8,2 miliónmi obyvateľov. Ázia prináša oslavy roka, ktoré majú niečo iné ako to, na čo sme my Európania zvyknutí. A čo je také odlišné?

Okrem inej kultúry a tradícií je to aj večná oslava. Prečo? Pretože v Bangkoku sa oslavujú až tri nové roky. Začiatok kalendára sa datuje v západnej, thajskej i čínskej kultúre.

Preto ak sa na to cítite, maratón vítania nového roka môžete pokojne absolvovať viac ako raz. Pohostinný Bangkok ponúka pre turistov bohatý program, krásny ohňostroj, sprievody s maskami, chutné dobroty a na ulici vidíte státisíce ľudí, ktorí si s vami zatancujú a poprajú všetko dobré.

Navyše, zabookovať si letenku a ubytovanie v Bangkoku stihnete aj dva týždne pred Silvestrom. Hoci za letenku priplatíte. Niekedy sa zdá, že kapacity tohto mesta sú neobmedzené.

Exotické Rio de Janeiro

Máte aj vy sen privítať Nový rok na Copacabane? Brazília víta Nový rok veľkolepo. Okrem toho, že sa započne ďalších 365/366 kalendárnych dní, v Brazílii sa začínajú i letné prázdniny, ktoré sa končia slávnym karnevalom.

Letné prázdniny v januári znejú naozaj famózne. Ohňostroj v Rio de Janiero patrí k 10 najkrajším na svete. Exotická a rytmická hudba nesúca sa v tónine dunenia bubnov a výkriky šťastia reprezentujú Brazíliu najlepšie, ako sa len dá.

A možno sa stanete i svedkami tradície, kedy sa odejete do bieleho a Nový rok privítate s čistým štítom. Takto to mnohí Brazílčania robia, pretože veria, že im biela farba prinesie šťastie.

Sme prvííí – Sydney

Jedno z miest, kde sa začína Nový rok medzi prvými. Sydney patrí k destináciám, ktoré sú počas osláv nového roka najnavštevovanejšie. Nikdy do Sydney nepricestuje viac turistov ako v období vítania Nového roka.

Ohňostroj zo Sydney je často vysielaný najväčším počtom televízií a často ide o najsledovanejšiu udalosť roka v celej krajine. Takisto je prímorské mesto miestom, kde sa teplo obliekať nemusíte ani 1. januára.

O pohostenie núdza nebude takisto, bary a reštaurácie v Austrálii majú špeciálne ponuky. Opäť, stráviť začiatok Nového roka na opačnej strane zemegule v sebe nesie niečo špeciálne.

Nový rok v Sydney.

Londýnska noblesa

Zbavme sa komplexov a zavítajme trocha do Európy. Hlavné mesto Anglicka, Londýn, je mestom, ktoré nie je pre Slovákov tak vzdialeným. A tak trojdňové novoročné tripy do tohto mesta sú pomerne obľúbené a vedia to aj cestovky.

Londýn ponúka neuveriteľnú scenériu, ktorú umocňuje svetelná show, vysvietený Tower Bridge, točiace sa Londýnske oko, z ktorého si mimochodom môžete vychutnať nádherný ohňostroj, ktorý sa radí medzi najkrajšie na svete. A kde inde ako v Greenwichi zmerajú čas presnejšie?

Romantický Paríž

Ťažko nájdete na svete miesto, ktoré počas takýchto príležitostí dýcha romantickejšou atmosférou ako práve francúzska metropola. Champs-Elysees je najluxusnejšou a najrušnejšou ulicou, akú na Nový rok vôbec nájdete.

Výhľad na Eiffelovu vežu, ešte lepšie výhľad z nej, za ktorý si však zaplatíte tisícky eur. Stojí to však za to. Romantická večera, luxusný bál alebo tradičná prechádzka mestom a čakanie na príchod roka sú opäť výnimočným zážitkom.

Denis Ruščák, foto: depositphotos, SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Cestovanie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Neuveriteľný pouličný umelec!

Toto ste ešte nevideli. Tento chlapík ovláda vskutku netradičné umenie. Portréty svojich k…